Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynės 2015

2016-08-12
Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynės 2015

2015 metų gegužės 15 – 17 dienomis vyko Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynės. Žaidynes organizavo Lietuvos parolimpinis komitetas, renginio partneriai Latvijos ir Estijos parolimpiniai komitetai.

Toks renginys Lietuvoje vyko pirmą kartą. Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynėse dalyvavo neįgalūs vaikai ir jaunimas iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, buvo svečių ir iš Baltarusijos. Dalyviai varžėsi lengvosios atletikos, plaukimo, šoudauno, bočios smiginio, baudų mėtymo rungtyse. Vaikai ir jaunimas turėjo galimybę išbandyti ne vieną sporto šaką. Sporto šventėje dalyvavo apie 200 žmonių.

Žaidynės vyko Vilniuje, Vingio parko stadione vyko lengvosios atletikos ir bočios varžybos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre – šoudauno varžybos, Skroblių gatvėje esančiuose baseine ir sporto salėje – plaukimo, smiginio ir baudų mėtymo varžybos. Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynių atidarymas vyko Vingio parko stadione gegužės 16 dieną.

Baltijos šalių vasaros jaunimo žaidynės skirtos ne profesionaliems sportininkams, o neįgaliems vaikams ir jaunimui, kurie dar tik pradeda pažintį su sportu. Ši sporto šventė ne tik suteikė vaikams ir jaunimui galimybę išbandyti įvairias sporto šakas, bet ir paskatino aktyviau užsiimti sportine veikla, leido susipažinti su jaunaisiais sportininkais iš kitų šalių.