• Pradinis   >
  • Projektai   >
  • 2017 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas

2017 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas

2016-08-12
2017 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Projektas finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Neįgaliųjų sportas Lietuvoje organizuojamas per Lietuvos parolimpinį komitetą, aklųjų, neįgaliųjų sporto federacijas bei neįgaliųjų  sporto klubus keliais lygiais:

  • organizuojami Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo įvairių sporto šakų čempionatai;
  • tarptautinės varžybos Lietuvoje;
  • pajėgiausi federacijų sportininkai dalyvauja Lietuvos Respublikos sveikųjų čempionatuose.

Lietuvos neįgalieji sporto klubuose praktikuoja per 20 sporto šakų, iš jų populiariausios yra vežimėlių krepšinis, lengvoji atletika, orientavimosi  sportas, plaukimas, šaškės, šachmatai, tinklinis, golbolas, stalo tenisas, šaudaunas. Sporto klubai kasmet organizuoja, dalyvauja ir vykdo įvairaus rango varžybas ir turnyrus, sporto šventes, mokomąsias treniruočių stovyklas, pajėgiausi klubų nariai dalyvauja Lietuvos neįgaliųjų sporto čempionatuose, šalies sveikųjų sporto renginiuose ir kitose varžybose.

Projekto tikslas – įgyvendinti neįgaliųjų žmonių socialinę integraciją per kūno kultūra ir sportą.

Projekto uždaviniai:

  • skatinti sporto klubų vykdomą neįgaliųjų žmonių socialinės integracijos į visuomenę veiklą per sportą, kaip itin svarbią saviraiškos, reabilitacijos ir sveikatingumo ugdymo priemonę;
  • atstovauti Lietuvai, kurti teigiamą šalies įvaizdį, aktyviai dalyvauti tarptautinių organizacijų veikloje;
  • sudaryti sąlygas neįgaliųjų žmonių kūno kultūros ir sporto plėtrai;
  • formuoti kūno kultūros ir kitų specialistų, sporto klubuose dirbančių su neįgaliaisiais, komandą;
  • integruoti neįgaliuosius sportininkus į sveikųjų žmonių sportinį gyvenimą, dalyvaujant šalies sveikųjų žmonių čempionatuose.

Projekto rėmuose LPOK atstovai lankosi bendrojo lavinimo mokyklose, kuriose mokosi ir neįgalieji vaikai. Čia vykdomi susitikimai su mokytojais ir moksleiviais, pasakojama apie neįgalųjį sportą, rodomi pažintiniai filmai. Renginiuose dalyvauja ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovai.

Ginant neįgaliųjų teises, viso projekto metu yra ir bus siekiama su neįgaliųjų sportininkų veiklos, gyvenimo, sportavimo problemomis, jų sprendimo būdais supažindinti kuo platesnius visuomenės sluoksnius, įvairaus lygio vadovus, nuo kurių priklauso sprendimai. Neįgaliesiems sportininkams atstovaujama LR Seime, komitetuose svarstant susijusius  įstatymų projektus, LR Vyriausybėje, Lietuvos sporto taryboje, Neįgaliųjų reikalų taryboje, Kūno kultūros ir sporto departamente, Vilniaus miesto sporto taryboje ir Lietuvos savivaldybėse siekiant palankių sprendimų rūpimais klausimais.

Visus metus vyks bendradarbiavimas su įvairiomis neįgaliųjų tarptautinėmis organizacijomis (Tarptautinis parolimpinis komitetas, Europos parolimpinis komitetas ir t.t.). Mokami tarptautinių organizacijų narystės mokesčiai.