• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Tojohašio miestas – oficialus Lietuvos parolimpinio komiteto partneris

Tojohašio miestas – oficialus Lietuvos parolimpinio komiteto partneris

2018-10-08
Tojohašio miestas – oficialus Lietuvos parolimpinio komiteto partneris

Japonijos miestas Tojohašis šiandien oficialiai tapo Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) partneriu. Bendradarbiavimo sutartį, galiosiančią iki 2020 m., pasirašė Tojohašio meras Koichi Sahara ir LPOK prezidentas Mindaugas Bilius. Oficialioje ceremonijoje dalyvavo ne tik Lietuvos sportininkai, tačiau ir keli šimtai Tojohašio gyventojų, panorusių pabendrauti su mūsų atletais.

„Šiandien pasirašyta sutartis atveria dar daugiau galimybių mūsų parolimpiečiams treniruotis 2020 m. žaidynių šalyje Japonijoje. Tai yra labai svarbu, nes čia gyvename sąlygomis, artimiausiomis toms, kokios laukia per Tokijo parolimpiadą. Jau per šią stovyklą sportininkai pamatė, kad aklimatizacija, pažintis su Japonijos kultūra ir maistu, yra ypatingai svarbūs faktoriai“, – sakė M. Bilius.

Po oficialios dalies Lietuvos delegacijos nariai bendravo su Tojohašio gyventojais, išbandė savo jėgas varžydamiesi įvairiuose žaidimuose. Šimtai trispalvių nudažė salę Lietuvos vėliavos spalvomis.

„Vėl maloniai stebino Tojahašio gyventojų dėmesys Lietuvai ir susidomėjimas neįgaliųjų sportu. Tiesa, jau pradedame po truputį įprasti“, – sakė M. Bilius, kuris po oficialios sutarties pasirašymo ceremonijos keliolika minučių atsakinėjo į japonų žurnalistų klausimus.

 

Tikimasi, kad Tojohašio gimnazijos salėje, kurioje vyko ceremonija, jau kitais metais galimybę treniruotis turės mūsų šalies golbolo rinktinė. LPOK vadovai informavo šeimininkus, kokia įranga reikalinga 2016 m. Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempionų komandai.

„Golbolui reikalinga speciali danga, vartai. Jų atsigabenti negalime, todėl domėjomės, ar Tojohašio miestas galėtų parūpinti reikalingą inventorių. Jeigu įranga bus, golbolininkams bus uždegta žalia šviesa. Jau įsitikinome, kad plaukikams čia tinka viskas. Rytoj baigsime sporto objektų apžiūrą ir turėsime visą reikalingą informaciją“, – pasakojo M. Bilius.

Antradienio popietę Lietuvos delegacija atsisveikins su Tojohašiu ir kelsis į Hiracuką, esančią už 60 kilometrų nuo Tokijo. Hiracukoje parolimpiečiai stovyklaus iki spalio 15 d. Bendradarbiavimo sutartį su Hiracukos miesto atstovais LPOK vadovas M. Bilius pasirašė šių metų pavasarį Vilniuje.