• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Septintas pasaulyje likęs R. Verbavičius ruošiasi kardinalioms permainoms

Septintas pasaulyje likęs R. Verbavičius ruošiasi kardinalioms permainoms

2017-07-20
Septintas pasaulyje likęs R. Verbavičius ruošiasi kardinalioms permainoms

Ramūnas Verbavičius pasirodymą Londone vykstančiame pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate baigė kova rutulio stūmimo rungtyje (F55), kurioje užėmė septintą vietą. Lietuvos atletas sėkmingiausiu šeštuoju bandymu rutulį nustūmė 9 metrus 80 centimetrų. Vis dėlto R. Verbavičiui iki asmeninio rekordo pritrūko 33 centimetrų, todėl po pasirodymo 31 metų kaunietis graužėsi.

„Net košmare nesapnavau tokio rezultato. Nežinau, ką ne taip padariau, bet neskrido visai rutulys. Nesitikėjau, kad taip prastai gali būti. Spėju, kad per pasiruošimą „susivėliau“. Nežinau, gal per anksti formos piką buvau pasiekęs. Nežinau, ką padariau. Grįžus reikės galvoti ir kažką keisti“, – nusivylimo rezultatu neslėpė R. Verbavičius, treniruotėse rutulį stumdavęs toliau nei dešimt metrų.

Ramūnas Verbavičius (rutulio stūmimas)

Ramūnas Verbavičius po starto rutulio stūmime neslėpė nusivylimo.

Posted by Lietuvos parolimpinis komitetas on 20. juli 2017

Rezultatas galėjo būti geresnis, bet teisėjas neįskaitė antro R. Verbavičiaus bandymo. Anot sportininko, teisėjai kaip niekada griežtai vertino visų dalyvių bandymus.

„Nepelnytai neįskaitė to bandymo. Neva sujudėjo vamzdis, už kurio laikosi sportininkai. Nežinau, kokio storumo tas vamzdis turi būti, kad jis visiškai nejudėtų. Visi varžovai juokėsi iš tokių teisėjų sprendimų. Na, bet ką padarysi“, – pasiteisinimų neieškojo R. Verbavičius.

Planetos pirmenybės Londone baigsis sekmadienį, bet R. Verbavičius jau žiūri į ateitį ir svarsto, ką reikės keisti, kad rezultatai kiltų į viršų ir leistų tikėtis apdovanojimų.

„Noriu šį čempionatą kuo greičiau pamiršti ir laukti kito, ruoštis kitam. Būtina keisti treniruotes. Čia jau viskas aišku. Nėra greičio. Jėgos daug, o greičio nulis. Jėgos turiu kaip arklys, tik labai lėtas esu. Reikia stiprinti pilvą, nugarą, šonus. Kol kas viską darau tik „iš rankos“. Reikia keisti viską, ką iki šiol dariau, – išvadas darė R. Verbavičius.

Aukso medalį šioje rungtyje iškovojo bulgaras Ruzhdis Ruzhdis, kurio stumtas rutulys nuskriejo 12 metrų 47 centimetrus. Tai – naujas pasaulio rekordas. Sidabrą iškovojo lenkas Lechas Stoltmanas (11 metrų 37 centimetrai), bronzos medalis atiteko iraniečiui Hamedui Amiriui (11 metrų 17 centimetrų).

R. Verbavičius Londone dar varžėsi ieties metimo finale (F55), kuriame įrankį nuskraidino 27 metrus 43 centimetrus ir pagerino asmeninį rekordą. Vis tik maksimalizmą pademonstravęs lengvaatletis pasiekimu nebuvo patenkintas ir prisipažino slapta tikėjęsis medalio.

„Pasirodžiau prastokai. Nemečiau pagal savo galimybes ir likau penktas. Jeigu būčiau parodęs, ką iš tikro galiu, medalis būtų kišenėje. O dabar eilinį kartą ketvirtas – penktas. Oficialiai pagerinau savo asmeninį rezultatą 20 centimetrų. Bet prieš išvykstant į pasaulio čempionatą mėčiau metru ar dviem toliau“, – po starto ieties metimo finale nusivylimo neslėpė R. Verbavičius.