• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Rugsėjo 11-ąją laukiamas R. Adomaitienės šuolis į tolį Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse

Rugsėjo 11-ąją laukiamas R. Adomaitienės šuolis į tolį Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse

2016-09-11
Rugsėjo 11-ąją laukiamas R. Adomaitienės šuolis į tolį Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse

Rugsėjo 12-osios naktį Lietuvos laiku Rio de Žaneire šuolio į tolį varžybose startuos vienintelė Lietuvos parolimpinės rinktinės moteris – klaipėdietė lengvaatletė Ramunė Adomaitienė.

„Treniruočių metu buvo lengvas uraganas – tokiame vėjyje dar nesu šokusi. Atrodo, pakelia tave ir neša, padeda šokti. Varžybų stadionas bus uždaras. Tad kaip ten bus, ar pagal vėją šoksiu, ar prieš – bus laimės dalykas“, – po pirmųjų treniruočių Rio de Žaneire įspūdžiais dalinosi R. Adomaitienė.

Lengvaatletės trenerė ir mama Algina Marija Vilčinskienė prieš starto dieną pasakojo: „Parolimpinėms žaidynėms ruošėmės taip, kad rimčiau negalima. Į šį pasiruošimą sudėjome viską – buvo ir traumų, ir gydėmės, ir vos ne vežimėlyje sėdėjom. Buvo griežtas kėlimasis, režimas, maistas. Mes turime savo užsibrėžtą rezultatą, o toliau – žiūrėsim. Atsirado naujos varžovės – kovosim“.

  1. Adomaitienė parolimpinėse žaidynėse dalyvauja trečią kartą.

„Trečią kartą jau žinai, kas bus, ką reikia padaryti. Tiems, kurie pirmą kartą, aš nepavydžiu, labai sunku“, – kalbėjo 47 metų sportininkė.

Pagal iki Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių parodytus geriausius asmeninius rezultatus F38 klasėje R. Adomaitienės (4.65 m) rezultatas yra penktas pasaulyje. Šios rungties lyderė – 27 metų brazilė Jenifer Santos (4.72 m), antra – 25 metų lenkė Anna Trener-Wierciak (4.71 m), vos vienu centimetru (4.66 m) lietuvę lenkia kinė Junfei Chen ir 23 metų australė Taylor Doyler.

Klaipėdos miesto sporto centro vaikų trenere dirbanti R. Adomaitienė – daugkartinė Europos, pasaulio čempionė ir prizininkė, pasaulio rekordininkė šuolio į tolį bei ieties metimo rungtyse, o šių metų birželį laimėjo Europos čempionato šuolio į tolį sidabrą.