• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Rekordiniu stūmimu auksą iškovojęs M. Bilius: „Pergalę skiriu visiems neįgaliems sportininkams“

Rekordiniu stūmimu auksą iškovojęs M. Bilius: „Pergalę skiriu visiems neįgaliems sportininkams“

2017-07-23
Rekordiniu stūmimu auksą iškovojęs M. Bilius: „Pergalę skiriu visiems neįgaliems sportininkams“

Paskutinę pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato dieną Lietuvos sportininkai sudrebino Londono olimpinį stadioną: rutulio stūmimo rungties (F37) finale Mindaugas Bilius iškovojo auksą ir pagerino planetos pirmenybių rekordą (16 m 26 cm), o Donatas Dundzys su asmeniniu rekordu (13 m 13 cm) nuskynė bronzą. M. Biliui sėkmingiausias buvo ketvirtasis bandymas, o D. Dundzys geriausią rezultatą užfiksavo trečiuoju mėginimu.

Po M. Biliaus kojomis krito čempionato rekordas, kurį parolimpinis čempionas pagerino 11 centimetrų.

Mindaugas Bilius (rutulio stūmimas)

Rekordiniu stūmimu pasaulio čempionato aukso medalį iškovojęs Mindaugas Bilius: „Pergalę skiriu visiems neįgaliems sportininkams“

Posted by Lietuvos parolimpinis komitetas on 23. juli 2017

„Keli pirmi stūmimai nenusisekė, bet aš žinojau, kad treniruotėse rezultatas yra virš 16 metrų. Žinojau, kad nustumsiu, kiek reikia. Tik viduje buvo toks juokas: ka s čia per pirmi stūmimai? Treneriui nuėjau pasakyti, kad mes visą laiką treniruojamės, jog paskutiniai stūmimai būtų geriausi. Viskas gerai baigėsi“, – emocijų po auksinio triumfo neslėpė M. Bilius.

Planetos pirmenybės Londone M. Biliui buvo pirmas startas po triumfo 2016 m. Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse.

„Šią pergalę skiriu visam Lietuvos parolimpiniui komitetui ir visiems neįgaliųjų sporto atstovams, nes tai – pirmieji mūsų medaliai. Be galo malonu, kad Donatas Dundzys iškovojo trečią vietą. Čia kažkas fantastiško, nes dabar turime du medalius – auksą ir bronzą. Jis pagerino savo asmeninį rekordą. Man net smagiau, kad Donatas iškovojo trečią vietą, nei kad pats iškovojau pirmą. Aš manau, kad pamaina tikrai yra. Kiti mūsų šalies sportininkai, kurie šiame čempionate buvo arti medalių, turi didelį potencialą žengti į priekį ir ateityje lipti ant apdovanojimų pakylos“, – į ateitį žvelgė pasaulio čempionas.

Medalius gaus ne tik M. Bilius ir D. Dundzys, bet ir jų treneriai Rimantas Plungė ir Jonas Baltrušaitis. Pasaulio čempionatas Londone – pirmasis, kuriame apdovanojami atletų treneriai.

„Be galo džiugu, kad pirmą kartą toks dalykas padarytas. Manau, kad jis labai naudingas. Tai sustiprina sportininko ir trenerio ryšį, nes abu gauna medalius. Tai – fantastiškai gerai“, – džiaugėsi M. Bilius.

D. Dundzys, kuriam ši bronza – pirmas karjeroje pasaulio čempionato medalis, dar sektoriuje iš džiaugsmo glėbesčiavosi su M. Biliumi, savo treneriu ir čempionate dirbančiais savanoriais.

„Tai – fantastika. Pirmasis mano pasaulio čempionato medalis. Pergaę skiriu šeimai, treneriui ir Lietuvos parolimpiniui komitetui. Būti sektoriume kartu su Mindaugu – fantastika. Vienas kitą labai palaikome. Pirmi mano stūmimai buvo nelabai sėkmingi. Paskui atsigavau, pagalvojau, kad viskas bus normaliai ir nustūmiau savo. Kaip švęsiu? Kaip Dievas duos. Nežinau. Gal su kolos buteliu“, – juokėsi D. Dundzys.

Donatas Dundzys (disko metimas)

Pirmą pasaulio čempionato medalį karjeroje iškovojęs Donatas Dundzys: „Tiesiog fantastika“

Posted by Lietuvos parolimpinis komitetas on 23. juli 2017

Tarp lietuvių į prizininkų trejetą įsiterpė sidabrą iškovojęs uzbekas Khusniddinas Norbekovas, rutulį nustūmęs 14 metrų 87 centimetrus.