• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • R. Adomaitienė parolimpinėse šuolio į tolį varžybose – ketvirta

R. Adomaitienė parolimpinėse šuolio į tolį varžybose – ketvirta

2016-09-12
R. Adomaitienė parolimpinėse šuolio į tolį varžybose – ketvirta

Vienintelė Lietuvos parolimpinės rinktinės moteris Ramunė Adomaitienė Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse į tolį nušoko 4 metrus 52 centimetrus ir, vienu centimetru nusileidusi bronzos laimėtojai, finale užėmė 4 vietą.

„Aš dariau viską, ką galėjau šiuo momentu. Man taip yra gerai. Man tiktai gaila jūsų, draugų, pažįstamų, kad jūs visi tikėjotės. Aš tiek dirbau, visą vasarą – kiekvieną dieną treniruotės. Galvojau, sunku, bet juk reikia ruoštis parolimpinėms. Aš negaliu kiekvienose varžybose daryti asmeninių rekordų“, – iškart, pasibaigus varžyboms, sakė R. Adomaitienė.

„Kinė išlindo tik parolimpinėse. Taip, ji gražiai nušoko, bet tai tu dalyvauk visus ketverius metus varžybose, o ne prieš parolimpines išlįsk. Kinės pagrindinis privalumas – jos greitis. Pažiūrėkite – visos trys laimėtojos yra mažytės, greitos, o mes – kaip antilopės. Jos iš greičio kiek nulekia, tiek nušoka. Šuolį į tolį lemia ne rankų ar dubens technika, o greitis. Jos – sprinterės, net su sprinto startukais šoko“, – šviežiais varžybų įspūdžiais dalinosi R. Adomaitienė.

Lietuvos sportininkė juokavo, kad ji varžėsi su savo dukters amžiaus lengvaatletėmis: „Ateina jauna karta, reikia jai leisti sportuoti“.

Jos neįgalumo klasėje F38 moterų šuolio į tolį varžybas laimėjo 24 metų kinė Junfei Chen, nušokusi 4.77 metro, antrą vietą užėmė 23 metų australė Taylor Doyle – 4.62 metro, 25 metų lenkė Anna Trener-Wierciak užėmė trečią vietą (4.53 m).

Ramunę Adomaitienę treniruoja jos mama Algina Marija Vilčinskienė.

„Jau žinau, ką man sakys mama, bet aš jai sakau: „tu sakyk ką nori, aš vis tiek tave myliu“. Man mama tiek daug atidavė, kad turbūt nė viena mama nėra tiek įdėjusi. Išėjo, kaip išėjo. Aišku, būtų labai malonu, jeigu užkabintų medalį, bet aš dariau 100 procentų, o jeigu to vieno centimetro nepridėjo iš viršaus, tai nepridėjo“, – kalbėjo R. Adomaitienė.

Ji pasakojo, kad kai esi pripratusi treniruotis viena, parolimpinių varžybų metu sunkiausia yra laukimas, kol visos dalyvės atliks šuolį ir vėl ateis tavo eilė.

„Aš viską dariau mintinai. Šuolis į tolį – man tai įaugę į kraują. Aš nieko negalvojau. Ten apie galvojimą nėra kalbos. Gali įsibėgėjimo metu kažkiek pridėti ar atimti – aš pataikiau gražiai visus žingsnius, o po to jau šuolis, kritimas… Tas laukimas yra pats sunkiausias. Esu įpratusi treniruotis viena, darau po dešimt šuolių iš karto. O čia ateini, lauki dešimt minučių, kol apsisuks visų ratas. Kai kitų rungčių nugalėtojams himnai groja, turi stovėti, laukti“, – tik varžybų dalyviams suprantamais potyriais dalinosi R. Adomaitienė.

Klaipėdos miesto Sporto centro vaikų trenere dirbanti R. Adomaitienė sakė, kad po parolimpiados tikrai toliau sportuos.

„Dalyvausiu varžybose ar ne – savo kūną aš vis tiek treniruosiu. Jis yra pripratęs judėti ir aš jo nepaliksiu sėdėti“, – apie ateitį kalbėjo sportininkė.

  1. Adomaitienės asmeninis geriausias rekordas šuolio į tolį rungtyje siekia 4.65 metro, sezono rekordas – 4.61 metro. F38 klasėje moterų šuolio į tolį rekordas (5.22 metro) priklauso rusei Margaritai Gončarovai, kuri šiais metais pelnė Europos čempionato auksą, o R. Adomaitienė – sidabrą.

Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės vyks rugsėjo 7-18 dienomis. Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.

Rugsėjo 12 dieną Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas 16.26 val. Lietuvos laiku plauks 50 metrų laisvu stiliumi, o vyrų golbolo rinktinė 20.15 val. susitiks su Kinijos komanda, kuriai vienu įvarčiu nusileido Pekino parolimpinių žaidynių finale.