• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Po mokyklos baigimo – medalių į pasaulio jaunimo čempionatą Šveicarijoje

Po mokyklos baigimo – medalių į pasaulio jaunimo čempionatą Šveicarijoje

2017-07-31
Po mokyklos baigimo – medalių į pasaulio jaunimo čempionatą Šveicarijoje

Lietuvos sportininkai antradienį išvyksta į Šveicarijos miestelį Notvilį, kur rugpjūčio 3-6 d. vyks pirmasis sporto istorijoje pasaulio neįgaliųjų jaunimo lengvosios atletikos čempionatas. Mūsų šaliai pirmenybėse atstovaus 19-mečiai sportininkai Egidijus Valčiukas ir Lukas Guščius. Abu atletai šiemet laikė abitūros egzaminus, bet įsitikinę, kad čempionatui pasiruošė tinkamai ir viliasi iš Šveicarijos į Lietuvą grįžti su apdovanojimais.

„Pasiruošimas buvo labai geras. Tik pasirengimo pabaigoje šiek tiek apsirgau: sekmadienį šiek tiek pakilo temperatūra, todėl reikia pasisaugoti. Bet viskas bus gerai. Jau laukiu čempionato pradžios“, – likus dienai iki kelionės į Šveicariją pasakojo E. Valčiukas.

133 cm ūgio E. Valčiukas (F41 grupė) planetos pirmenybėse startuos rutulio stūmimo, disko metimo ir ieties metimo varžybose. Sportininkas sako, kad rutulys treniruotėse krenta už devynių metrų žymos, o rezultatas disko metimo sektoriuje – apie 22 metrai, bet šioje rungtyje dar reikia šlifuoti techniką.

„Daugiausiai vilčių sieju su ieties metimu. Ši rungtis patinka labiausiai. Galbūt dėl to, kad sekasi geriausiai. Per pratybas ietis skrenda apie 28 metrus, kartais kiek toliau. Šveicarijoje bus matyti, kaip seksis. Varžovais nelabai domėjausi, nes man tai pirmas jaunimo čempionatas. Todėl man kažką spėlioti sunku. Bet tarp suaugusiųjų tikrai dar būtų ką veikti ir kur tobulėti“, – pasakojo sportininkas.

E. Valčiukas planetos jaunimo pirmenybėms ruošėsi Šiauliuose, kur klauso savo trenerio Deimanto Jusio nurodymų ir patarimų. Anot E. Valčiuko, jie su D. Jusiu – puiki komanda.

„Su treneriu sutariame labai gerai. Jeigu kažkas atsitinka, įspėjame vienas kitą, kad vėluosime, palaukiame. Viskas puiku. Aišku, kartais gaunu velnių, kai treniruotėje pradedi „grybauti““, – juokėsi E. Valčiukas.

Be E. Valčiuko Lietuvai Notvilyje dar atstovas L. Guščius. Abu sportininkai į pasaulio jaunimo čempionatą vyksta po abitūros egzaminų – atletai šiemet baigė mokyklas.

„Tiesą sakant, turėjau šiek tiek daugiau laiko skirti mokslams, todėl kiek mažiau jo liko treniruotėms. Bet po egzaminų susitelkiau tik į sportą ir stengiausi atsigriebti. Jaučiuosi pasiruošęs“, – sakė L. Guščius.

L. Guščius (T45 grupė) Notvilyje startuos 400 m ir 1500 m bėgimo rungtyse. 19-metis vilkaviškietis neslepia, kad kovos dėl medalio trumpesnėje distancijoje. Ir nori ne bet kokio apdovanojimo.

„Pagrindinė mano rungtis yra 800 metrų, bet šiame čempionate jos nėra, todėl pasirinkau 1500 metrų, kad būtų du startai. Treniruotėse 400 metrų nubėgu maždaug per 58 sekundes, o geresniame stadione kartais dar greičiau – per 56 sekundes. Visada galvoju, kaip susidėlioti savo tempą kas kelis šimtus metrų: kada paspausti, kada pataupyti jėgas. Visada turiu planą ir atsižvelgiu į jį. Šiais metais norėčiau 400 metrų distancijoje laimėti auksą. Na, gal tiktų ir sidabras“, – ambicijų neslėpė Modesto Saldukaičio auklėtinis.

Notvilis – nedidelis miestelis Šveicarijos Liucernos kantone. Miestelyje, kuriame gyvena 3,5 tūkst. žmonių, šių metų birželio 2-5 d. vyko „ParAthletics Grand Prix“ serijos varžybos. Planetos jaunimo neįgaliųjų lengvosios atletikos pirmenybės organizuojamos pirmą kartą. Pasaulio jaunimo čempionatas Notvilyje vyks ir po poros metų – čia vyks 2019 m. čempionatas.

 

Lietuvos sportininkų startų 2017 m. pasaulio jaunimo neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate:

Rugpjūčio 4 d., penktadienis

Egidijus Valčiukas – disko metimas (19.30-20.10 val.)

Rugpjūčio 5 d., šeštadienis

Egidijus Valčiukas – ieties metimas (11.25-11.55 val.)

Lukas Guščius – 400 m bėgimas (17.10-17.44 val.)

Rugpjūčio 6 d., sekmadienis

Egidijus Valčiukas – rutulio stūmimas (10.15-10.45 val.)

Lukas Guščius – 1500 m bėgimas (18.30-18.57 val.)