• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Plaukiko E. Matako treneris: silpni nepatenka į parolimpines žaidynes

Plaukiko E. Matako treneris: silpni nepatenka į parolimpines žaidynes

2016-09-16
Plaukiko E. Matako treneris: silpni nepatenka į parolimpines žaidynes

Rugsėjo 15 dieną 17-metis neregys plaukikas Edgaras Matakas Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse 100 metrų laisvu stiliumi nuplaukė per 1.06’09 min. ir užėmė 10 vietą, aplenkęs labiau patyrusius plaukikus iš Australijos, Kolumbijos ir Moldavijos.

Varžybų protokoluose E. Matakas, palyginus su varžovais, ypač gerai įvertintas pagal reakcijos greitį atsispiriant nuo bokštelio.

„Pagal Edgaro amžių jo dar laukia mažiausiai trejos parolimpinės žaidynės. Silpni nepapuola į parolimpines. Jis – jaunas, treniruojasi 2 metus, profesionaliam sportui tai yra labai trumpas laikas. Treniruojasi jis tikrai daug, turi po dvi treniruotes per dieną, o jam trūksta būtent varžybinės patirties. Varžybos yra pati geriausia treniruotė. Šiose parolimpinėse žaidynėse jis pasisėmė tikrai neįkainojamos patirties“, – po paskutiniojo E. Matako plaukimo Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse optimistiškai kalbėjo jo treneris Ramūnas Leonas.

Po plaukimo E. Matakas nuskubėjo į apšilimo baseiną, grįžus į parolimpinį kaimelį masažistas jam masažavo sprandą.

„Vakar per treniruotę Edgaras atplaukė pačiais geriausias rezultatais, gerino asmeninius rekordus, o šiandien , matyt, ne jo diena. Ir aš, ir Edgaras geriau tikėjomės. Kaip ir sveikųjų sporte – Lietuvos plaukikai turėjo idealiausias sąlygas treniruotis, stovyklas, begalę specialistų, didžiules investicijas ir vis tiek tik vienas plaukikas pasigerino rezultatą“, – pavyzdžių pateikė R. Leonas.

Parolimpinį rekordą (57.16 sek.) S11 (neregių) klasės 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje pasiekė visose E. Matako rungtyse laimėjęs JAV plaukikas, karo veteranas Bradley Snyder. E. Matakas sakė, kad jo varžovai parolimpinėse žaidynėse kelia pagarbą ir kuo didesnė konkurencija, tuo jam įdomiau varžytis.

„B. Snaideris prieš tarnybą kariuomenėje buvo plaukikas, jis plaukia tikrai gerai. Jis pasisako labai motyvuojančiai, kad reikia tik treniruotis, treniruotis, treniruotis – ir rezultatai tikrai ateis. Tik juodu darbu pasieksi pergalę“, – čempiono B. Snyder įkvepiančius žodžius pabrėžia R.Leonas.

Moksleivis iš Kauno E. Matakas, garbingai dalyvavęs trijų parolimpinių rungčių plaukime, sakė tą patį, ką ir kiti jau finišavę sportininkai: „Reikia viską užmiršti, pailsėti ir toliau kibti į darbus“.

Toliau E. Matakas ruošis kitų metų liepos mėnesį Meksikoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.

Rio parolimpinėse žaidynėse rugsėjo 15-osios naktį Lietuvos laiku dar vyks 100 metrų plaukimo finalas, kuriame dalyvaus 8 plaukikai. Nors E. Matakas užėmė 10 vietą, šįvakar jis vis tiek privalo atvykti į finalą.

„Į finalą privalo užsiregistruoti du atsarginiai – 9 ir 10 vietą užėmę plaukikai. Tam atvejui, jeigu kas nors patirs traumą, pavėluos arba atsisakys plaukti 100 metrų. Tikimybė, kad taip atsitiks, labai maža, bet jeigu neužsiregistruoji kaip atsarginis plaukikas, tau skiriama bauda“, – apie organizacinius užkulisius pasakojo R. Leonas.

Iki tol Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse E. Matakas 50 metrų laisvu stiliumi (S11 klasėje) nuplaukė per 27.86 sek. ir pagerino asmeninį bei Lietuvos rekordą. 400 metrų laisvu stiliumi lietuvis nuplaukė per 5.30’66 min. ir pagerino sezono rekordą.

Jis vienintelis iš Lietuvos neįgaliųjų plaukikų, kuris įvykdė tris A klasės parolimpinių žaidynių kvalifikacinius reikalavimus.

Brazilijoje vykstančios Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynėse tęsis iki rugsėjo 18 dienos. Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.

Lietuvos delegacija iš Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių parskrenda rugsėjo 21 dieną 23:45 val. reisu iš Frankfurto.

Didžiausi Lietuvos parolimpinės rinktinės rėmėjai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir bankas „Citadele“. Parolimpiečių viešinimą Rio de Žaneire remia kredito unija „Saulėgrąža“.