• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Plaukikas E. Matakas parolimpinėse žaidynėse pagerino 50 m Lietuvos rekordą

Plaukikas E. Matakas parolimpinėse žaidynėse pagerino 50 m Lietuvos rekordą

2016-09-12
Plaukikas E. Matakas parolimpinėse žaidynėse pagerino 50 m Lietuvos rekordą

Rugsėjo 12-ąją Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse 17-metis Lietuvos plaukikas Edgaras Matakas 50 metrų laisvu stiliumi (S11 klasėje) nuplaukė per 27.86 sek. ir pagerino asmeninį bei Lietuvos rekordą.

Moksleivis iš Kauno antrame vyrų pusfinalio plaukime užėmė 6 vietą, o bendroje įskaitoje – 11 vietą ir į finalą nepateko.

„Padariau viską, ką galėjau. Blogai, kad finišuodamas padariau papildomą grybšnį, jei būčiau vietoj to kojom stipriau padirbęs – gal būčiau ir finale. Nieko, ruošimės toliau pasaulio čempionatui“, – iškart po plaukimo ramiai kalbėjo E. Matakas.

Geriausius laikus pusfinalyje parodė visose rungtyse su E. Mataku dalyvaujantis, kino filmo scenarijaus vertas amerikietis Bradley Snyderis (26,06 sek.), antroje vietoje – kinas Bozunas Yangas (26,36 sek.), trečioje – Hendri Herbstas (26,95 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Pasak lietuvio, jo varžovai parolimpinėse žaidynėse kelia pagarbą ir kuo didesnė konkurencija, tuo įdomiau varžytis.

„Pasiilgau draugų, šeimos, artimųjų, bet dar liko vienas svarbus startas“, – rugsėjo 15 d. vyksiančioms 100 metrų laisvu stiliumi plaukimo varžyboms nusiteikęs  E. Matakas.

Jaunojo plaukiko treneris Ramūnas Leonas, pasibaigus pusfinaliui, sakė: „Ko neprivalgei – neprilaižysi“, – ir gerai vertino E. Matako pasirodymą.

„Edgaras daugiau negu puse sekundės pagerino Lietuvos rekordą. Turint omenyje, kad tai tik antrosios svarbios jo varžybos – po Europos čempionato šiemet jis šovė iškart į olimpinę viršūnę, tai yra labai geras rezultatas“, – komentavo R. Leonas.

Iš viso parolimpinėse žaidynėse E. Matakas plaukia 400, 50 ir 100 metrų laisvu stiliumi. Rugsėjo 15 dieną 17 val. Lietuvos laiku jis dalyvaus 100 metrų laisvu stiliumi varžybose.

Brazilijoje vykstančios Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės tęsis iki rugsėjo 18 dienos. Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.