• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Plaukikas E. Matakas parolimpinėse varžybose 400 m finale pagerino sezono rekordą

Plaukikas E. Matakas parolimpinėse varžybose 400 m finale pagerino sezono rekordą

2016-09-11
Plaukikas E. Matakas parolimpinėse varžybose  400 m finale pagerino sezono rekordą

17-metis neregys plaukikas iš Kauno Edgaras Matakas Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių finale 400 metrų laisvu stiliumi nuplaukė per 5.30’66 min., pagerino sezono rekordą ir užėmė 8 vietą.

„Esu patenkintas savo rezultatu. Svarbu, kad pagerinau savo sezono rezultatą 24 sekundėmis. Nuostabus jausmas plaukti parolimpinėse žaidynėse – įeini į tribūnas, tas žiūrovų palaikymas, ypatinga atmosfera.

Vanduo minkštas, plaukti  gera. Viską, atrodo, ir atlikau, ką planavome 400 metrų distancijai. Tiesiog, sako, prasiplauk, pajausk tą atmosferą, tą vandenį. Džiaugiuosi debiutu ir laukiu rugsėjo 12 dienos, kai plauksiu 50 metrų“, – iškart po 400 m finalo sakė moksleivis E. Matakas.

Šiose parolimpinėse žaidynėse jis plaukia 400, 50 ir 100 metrų laisvu stiliumi. Lietuvis sako, kad rungčių išdėstymas tokia eilės tvarka nėra patogus, bet jau priprato, nes ir Europos čempionate buvo taip pat.

„Dabar einu pasimasažuoti, paplaukioti apšilimo baseine, kad atsipalaiduotų raumenys. Sekmadienio rytą darysime treniruotę, daugiau padirbsime sprintui – mano pagrindinei rungčiai“, – pakiliai kalbėjo E. Matakas.

Asmeninis E. Matako 400 m laisvu stiliumi rekordas  yra 5.29’02 min.

„Tikriausiai paskutinį kartą Edgaras plaukė 400 metrų, nes jis yra sprinteris. Mes visą sezoną realiai ruošėmės 50 ir 100 metrų. Jam yra per sunku plaukti 400 metrų“, – po finišo komentavo jaunojo plaukiko treneris Ramūnas Leonas.

Rugsėjo 12 dieną E. Matakas plauks 50 metrų laisvu stiliumi, o rugsėjo 15 d. – 100 metrų.

„Sprinto rungtyje visi yra stiprūs priešininkai, nė vieno negaliu išskirti“, –šeštadienį sakė E. Matakas.

Pernai E. Matakas iškovojo sidabro medalį Europos jaunimo parolimpinėse žaidynėse, šiais metais Europos čempionate 400 metrų plaukime jis buvo septintas. Moksleivis iš Kauno – vienintelis Lietuvos neįgalusis plaukikas, įvykdęs net tris 2016-ųjų parolimpinių žaidynių A lygio kvalifikacinius normatyvus.