• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Pirmieji žingsniai į parolimpinę rinktinę – Italijoje

Pirmieji žingsniai į parolimpinę rinktinę – Italijoje

2017-10-12
Pirmieji žingsniai į parolimpinę rinktinę – Italijoje

Pasirodymą Italijos mieste Genujoje vykstančiose Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse šį ketvirtadienį pradeda Lietuvos sportininkai. Keturi iš devynių mūsų šalies sportininkų pirmą kartą savo gyvenime gins trispalvės garbę tokio rango tarptautinėse varžybose. Tai lengvaatlečiai Martynas Janulčikas ir Eivydė Vainauskaitė, plaukikai Martynas Gapšys ir Miglė Stoškutė, kurie perėjo klasifikaciją ir įgijo teisę atstovauti Lietuvai. Lietuvos parolimpinio komiteto vadovai įsitikinę, kad jaunimui būtina skirti itin didelį dėmesį, nes būtent šie sportininkai jau netolimoje ateityje turėtų sudaryti šalies parolimpinės rinktinės pagrindą.

Pasak LPOK prezidento Mindaugo Biliaus, be naujojo LPOK partnerio UAB „Euloto“ indėlio šalies delegacija Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse greičiausiai nebūtų tokia gausi.

„Džiaugiamės, kad naujojo partnerio ir rėmėjų atėjimas suteikė mums galimybę deleguoti į šias žaidynes gausesnį būrį jaunų sportininkų. Keturiems jų – tai pirmos tarptautinės varžybos gyvenime. Neabejoju, kad startai Italijoje šiems sportininkams taps papildoma motyvacija toliau sportuoti ir siekti aukštumų. Šie jaunuoliai – potencialūs Lietuvos parolimpinės rinktinės nariai. Žengiame pirmuosius žingsnius link mūsų tikslo – gausesnio atstovavimo Lietuvai 2020 m. Tokijo parolimpinėse žaidynėse“, – sakė M. Bilius.

Anot LPOK generalinio sekretoriaus Pauliaus Kalvelio, didžiausia jaunųjų sportininkų rengimo problema yra finansavimo stygius, nes jauni atletai dažniausiai nebūna spėję įrodyti savo potencialo apdovanojimais, už kuriuos būtų skatinami stipendijomis iš valstybės lėšų.

„Situaciją suprantame ir darome viską, kad jaunieji mūsų atletai nieko nestokotų, galėtų sutelkti dėmesį į sportą. Šiuo metu LPOK vykdo jaunųjų sportininkų skatinimo programą, į kurią patenka šeši perspektyvūs atletai, negalintys pretenduoti į valstybės finansavimą. Dėka naujojo mūsų partnerio UAB „Euloto“ nuo 2018 m. sausio 1 d. šioje programoje dalyvaus jau dešimt sportininkų. Tikimės, kad keletas šių sportininkų jau 2020 m. Tokijuje prisijungs prie Lietuvos parolimpinės rinktinės“, – sakė P. Kalvelis.

Šių metų birželį LPOK Vykdomojo komiteto patvirtintoje 2017 – 2020 m. programoje įtvirtintas tikslas į Tokijo žaidynes deleguoti mažiausiai 17 sportininkų, kurie varžytųsi septyniose sporto šakose. Ilgalaikis LPOK tikslas – dar ambicingesnis: Lietuva turi būti reprezentuojama visose 22 parolimpinėse sporto šakose ir siekti dalyvavimo ne tik vasaros, bet ir žiemos parolimpinėse žaidynėse.

 

Lietuvos rinktinė 2017 m. Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse Genujoje:

Povilas Krapikas (lengvoji atletika)

Petras Krapikas (lengvoji atletika)

Martynas Janulčikas (lengvoji atletika)

Robertas Protasevičius (lengvoji atletika)

Eivydė Vainauskaitė (lengvoji atletika)

Paulius Ašmontas (plaukimas)

Miglė Stoškutė (plaukimas)

Martynas Gapšys (plaukimas)

Saulius Šatinskas (plaukimas)