Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su UAB „15 min“

2016-10-05
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su UAB „15 min“

2016 m. spalio 5 d. Lietuvos parolimpinis komitetas (LPOK), atstovaujamas prezidento Vytauto Kvietkausko, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „15 min“, atstovaujama generalinio direktoriaus Tomo Balžeko.

Šia sutartimi šalys įsipareigojo bendradarbiauti, rengiant ir viešinant LPOK veiklą numatytomis sąlygomis ir tvarka. Susitarta, kad reklamuojant LPOK, bus viešinamas „15 min“ prekės ženklas.

UAB „15 min“ įsipareigojo portale www.15 min.lt  publikuoti straipsnius, fotogalerijas, susijusias su LPOK veikla, aktyviai viešinti Lietuvos neįgaliųjų sporto pasiekimus ir problemas, šviesti visuomenę ir siekti, kad neįgalieji kuo labiau būtų integruoti į visuomenę.

„Džiaugiamės nauja partneryste su Lietuvos parolimpiniu komitetu. 15min akimis, pagrindinis šios partnerystės tikslas – kuo geresnė neįgaliųjų integracija visuomenėje. Ne tik sportininkų, bet visų neįgaliųjų. Visi esame tokie patys žmonės, ir brandžioje visuomenėje žmonės neturi būti skirstomi. Tikime, kad Lietuvoje toks skirstymas ir su tuo susiję stereotipai laikui bėgant išnyks, ir neįgaliesiems nebeliks kliūčių gyventi visavertį orų gyvenimą“, – sako Tomas Balžekas, 15min vadovas.

„15min pavyzdys rodo, kad visuomenė ir žiniasklaida bręsta pokyčiams, auga sąmoningumas, kuris sukurs didesnę neįgaliųjų integraciją Lietuvos visuomenėje“, – sako LPOK prezidentas Vytautas Kvietkauskas. Pasak jo, sportas neįgaliems žmonėms yra pagrindinė integracijos forma: „Net mėgėjiškame lygyje žmonėms su negalia sportas reiškia labai daug – bendravimą, išėjimą iš namų, buvimą bendruomenės dalimi, keliones, naujas pažintis, asmeninių savybių stiprinimą, ruošiantis varžyboms, tikslo siekimą. Aktyvūs žmonės su negalia tampa įkvėpimu ir padrąsinimu kitiems – jie kuria pridėtinę vertę visuomenėje.“

Tokiu įkvėpimu daugeliui 15min skaitytojų tapo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių proga sukurtas ir publikuotas pasakojimų ciklas „Galia nugalėti“. Kartu su multimedijų agentūra „Nanook“ kurtas multimedijų projektas pažvelgė į neįgaliųjų kasdienybę, treniruočių sąlygas ir jų begalinį ryžtą ruošiantis kovoms parolimpinėse žaidynėse.

V. Kvietkauskas atkreipia dėmesį, kad tie žmonės su negalia, kurie sportą regi kaip pagrindinį savo užsiėmimą, tampa tikrai profesionalūs sportininkai: „Ir šiame lygmenyje jau negalime kalbėti apie sportą kaip rekreaciją. Šiems žmonėms jau reikia tokių pačių treniravimosi sąlygų, pritaikytų pagal negalios pobūdį, kaip ir sveikiesiems sportininkams, nes konkurencija neįgaliųjų sporte pasaulyje kasmet vis labiau didėja“.