• Naujienos   >
  • Pasaulio čempionate Meksikoje – bronziniai M. Dvylaičio grybšniai

Pasaulio čempionate Meksikoje – bronziniai M. Dvylaičio grybšniai

2017-12-06

Mindaugui Dvylaičiui pasaulio čempionatas Meksikoje suspindo bronza. Lietuvos plaukikas užėmė trečią vietą planetos pirmenybių 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje, S11 klasėje. Regėjimo negalią turintis M. Dvylaitis finaliniame plaukime distanciją įveikė per 1 min. 27,18 sek. ir į priekį praleido du varžovus – sidabrą iškovojusį Čekijos sportininką Jaroslavą Smrčką ir amerikietį Tharoną Drake’ą, nuskynusį planetos čempiono laurus.

M. Dvylaičiui tai buvo antras startas Meksikoje. Sekmadienį Lietuvos plaukikas varžėsi 100 metrų plaukimo nugara rungties finale, tačiau šioje distancijoje ant nugalėtojų pakylos jam užkopti nepavyko – rikiuotėje užimta penkta pozicija.

Prieš kelionę į Meksiką M. Dvylaitis neslėpė, kad nebuvo pasiekęs savo sportinės formos piko. Plaukiko pasirengimo planus iš pradžių sujaukė Meksiką sukrėtęs žemės drebėjimas, dėl kurio čempionatas buvo nukeltas dviems mėnesiams. Be to, spalį M. Dvylaitis susilaužė kojos pirštą, o mėnesį trukusi reabilitacija sportininkui neleido visa jėga sportuoti ir tinkamai ruoštis planetos pirmenybėms – svarbiausiam metų startui.

M. Dvylaičio bronzos medalis – antras Lietuvos sportininkų apdovanojimas planetos pirmenybėse Meksikoje. Bronzos medalį anksčiau iškovojo Edgaras Matakas. Mūsų šalies parolimpietis buvo trečias, plaukdamas 100 metrų laisvuoju stiliumi. E. Matako laukia dar vienas ir pagrindinis startas 50 metrų laisvuoju stiliumi finale. Ruošdamasis pasaulio čempionatui 19-metis kaunietis šioje distancijoje užfiksavo neoficialų planetos rekordą. Jis nuotolį Lietuvos čempionate įveikė per 27,40 sek., todėl su šia rungtimi siejama daug vilčių.