• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Į pasaulio čempionatą JAV – per uragano nuniokotą Floridą

Į pasaulio čempionatą JAV – per uragano nuniokotą Floridą

2017-09-12
Į pasaulio čempionatą JAV – per uragano nuniokotą Floridą

Augustas Navickas išvengė nežinios, kurią Lietuvos irklavimo rinktinei sukėlė Floridos valstiją užgriuvęs uraganas „Irma“. Mūsų šalies irkluotojai antradienio rytą turėjo išskristi į Sarasotos-Bradentono rajoną Floridoje, kur buvo suplanuota treniruočių stovykla prieš rugsėjo 24 – spalio 1d. čia turintį vykti pasaulio čempionatą. Bet dėl gamtos stichijos irkluotojai liko Trakuose ir laukia žinių, kada galės pradėti kelionę. Tuo metu A. Navickas planetos pirmenybėms ruošiasi atskirai Italijoje. Parolimpietis į čempionatą vyks rugsėjo 19 d. per Majamį ir tikisi, kad iki to laiko amerikiečiai susidoros su uragano padariniais.

„Žinoma, uraganas yra bloga žinia. Bet iki kelionės liko dar savaitė, todėl tikiuosi, kad mano planų tai per daug nesujauks. Manau, iki to laiko amerikiečiai tvarkysis ir gyvenimas Floridoje daugiau ar mažiau sugrįš į savo vėžes“, – sakė Italijos miestelyje Gavirate sportuojantis A. Navickas.

Čempionatui besiruošiantis A. Navickas treniruočių stovykloje Italijoje iš viso praleis keturias savaites. Jis čia treniruojasi su Izraelio rinktinės sportininkais ir džiaugiasi galimybe varžytis su kitais atletais.

„Labai gerai yra „pasisparinguoti“ ant vandens su kitais, o ne tik pačiam vienam irkluoti, vien tik su savimi varžytis. Turėti treniruočių partnerius yra labai svarbu. Tai – papildoma motyvacija, stimulas pasitempti ir galimybė įvertinti save“, – sąlygomis Italijoje džiaugėsi A. Navickas.

Lietuvos parolimpietis šiemet Italijoje stovyklauja antrą kartą. Pavasarį ir vasarą A. Navickas čia praleido net tris mėnesius ir ruošėsi Poznanėje vykusiam pasaulio taurės etapui. Pirmoje stovykloje irkluotojas išbandė naują pasiruošimo planą, skirtą adaptuotis ilgesnėje 2 kilometrų distancijoje. Poznanėje lietuvis pateko į B finalą, liko patenkintas savo progesu ir tęsė darbą, pradėtą pirmoje stovykloje Italijoje.

„Dabar Į Italiją atvykau šiek tiek sulėtėjęs, bet dabar jau įsibėgėjau. Šiek tiek kūną visur paskauda, bet tai niekis. Traumų išvengiau, šonkauliai atlaikė. Dabar svarbiausia „pasigauti“ maksimalų greitį, bet jis ateis šiek tiek vėliau, kai nuovargis dėl intensyvių treniruočių. Manau, pavyks „atsistatyti“ gerai ir gal gerai pasirodyti pasaulio čempionate“, – vylėsi A. Navickas.

Lietuvos parolimpietis į Majamį išskris jau po savaitės, o iki pasaulio čempionato starto turės penkias dienas. A. Navickas neabejoja, kad tai – pakankamas laikas aklimatizacijai. Planetos pirmenybėse mūsų šalies irkluotojas viliasi patekti į geriausiųjų aštuntuką.