• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Parolimpinėse žaidynėse ieties metikas J.Spudis užėmė 10 vietą, rugsėjo 10 d. – trys lietuvių rungtys

Parolimpinėse žaidynėse ieties metikas J.Spudis užėmė 10 vietą, rugsėjo 10 d. – trys lietuvių rungtys

2016-09-09
Parolimpinėse žaidynėse ieties metikas J.Spudis užėmė 10 vietą, rugsėjo 10 d. – trys lietuvių rungtys

Rugsėjo 9-oji buvo lemiama diena Lietuvos lengvaatlečiui Jonui Spudžiui, kuris Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse ieties metimo varžybose užėmė 10 vietą.

Po pirmojo – sėkmingiausio – bandymo, ietį numetęs 50,79 metro, šiaulietis buvo 6-oje vietoje iš 15 dalyvių.  Antru bandymu ietį numetė 49,52 metro ir nukrito į 8 vietą. Po trečiojo bandymo (50,22 m) iš aštuntuko lietuvį išstūmė Kanados ir Brazilijos lengvaatlečiai.

„Pykstu ant savęs, kad nesugebėjau, o galėjau. Buvo didžiulis noras kovoti, gerai sudalyvauti, veržiausi mesti, jutau, kad galiu. Bet kaip tik su ta fizine būkle ir nesusivaldžiau. Su kojom kažką primaliau. Aplinka manęs visai neveikė, nemačiau nei vieno žiūrovo. Labai gerai apšilau, net nejaučiau, kad nugarą skauda. Jaudulio nebuvo, kaip tik labai gerai jaučiausi. Bet ir nesusitvarkiau su tuo per dideliu jausmu, kad galiu gerai mesti“, – iškart po varžybų sakė J. Spudis.

„Dabar labiausiai norisi namo“, – kalbėjo J. Spudis. Rugsėjo 10-ąją J. Spudis planuoja ilsėtis, o sekmadienį eis palaikyti lengvaatletės Ramunės Adomaitienės šuolio į tolį varžybose ir irkluotojo Augusto Navicko pasirodymo.

„Sportuoti dar nemesiu. Aišku, truputį nusivyliau savimi, bet pamatysite dar geresnių rezultatų. Yra kaip yra – pasaulio čempionas irgi nepapuolė į finalą, išėjo kartu su manimi“, – į ateitį žiūrėjo J. Spudis.

Jo neįgalumo klasėje F44 dalyvauja ieties metikai su viena pažeista koja.

Rugsėjo 9 dienos rytą akademinio irklavimo vienviečių valčių varžybose Augustas Navickas 2 sekundėmis pagerino asmeninį rekordą ir su rezultatu 5.10‘24 min. 1000 metrų plaukime užėmė 4 vietą bei vėl plauks rugsėjo 10 dieną, maždaug 15.30 val. Lietuvos laiku.

“Rezultatu labai džiaugiuosi. Anksčiau visi čia esantys mane aplenkdavo, o dabar džiaugiuosi, kad užėmiau ketvirtą vietą, savo grupėje aplenkiau du stiprius irkluotojus”, – iškart po starto sakė jauniausias iš šešių rungties dalyvių – 26 metų irkluotojas A. Navickas.

Iš vakaro dalyvavęs disko metimo varžybose, rugsėjo 9-ąją kaunietis Kęstutis Skučas 100 metrų vežimėlių lenktynėse atvažiavo septintas, jo rezultatas – 21.03 sek. (pirmos vietos laimėtojo – 17.20 sek.).

Trečiąją parolimpiados dieną, rugsėjo 10-ąją, savo pasirodymą parolimpinėse žaidynėse pradės 17-metis plaukikas iš Kauno Edgaras Matakas. Jis plauks 400 metrų laisvu stiliumi 17.08 val. Lietuvos laiku, finalas vyks naktį.

Lietuvos golbolo vyrų rinktinė jau pasiruošė rugsėjo 10-osios rungtynėms su JAV rinktine, kurios prasidės 19.15 val. Lietuvos laiku.