• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Parolimpietis mes iššūkį sveikiesiems Europos sambo čempionate

Parolimpietis mes iššūkį sveikiesiems Europos sambo čempionate

2017-05-17
Parolimpietis mes iššūkį sveikiesiems Europos sambo čempionate

Tarp dešimties Lietuvos sambo federacijos į Europos čempionatą deleguojamų atletų bus ir parolimpietis Osvaldas Bareikis, pernai Rio de Žaneiro dziudo varžybose likęs per žingsnį nuo medalio. 23-ejų ukmergiškis gegužės 18-22 d. Minske vyksiančiose Senojo žemyno sambo pirmenybėse žada kautis dėl apdovanojimų ir tiki, kad silpnaregystę kovoje su sveikaisiais varžovais ant kilimo kompensuos greičiu, ištverme ir ryžtu.

„Tikslas – aukščiausi rezultatai, bandyti pasiekti prizines vietas. Bet nežinau, kaip seksis, nes čia jau Europos sveikųjų čempionatas. Lietuvos čempionate pasisekė gerai, bet labai norėjau išbandyti save tarptautiniame lygyje. Manau, turėčiau neblogai pasirodyti, nes Lietuvoje šios sporto šakos lygis yra neblogas“, – vylėsi O. Bareikis.

O. Bareikiui kelią į sveikųjų rinktinę atvėrė antroji vieta Lietuvos sambo čempionate, kur parolimpietis grūmėsi svorio kategorijos iki 74 kg varžybose. Čempionu tapusiam Rokui Cvirkai patyrus traumą, į Europos čempionatą deleguojamas O. Bareikis. Jis pripažįsta, kad ant tatamio išryškėja silpnesnio nei varžovų regėjimo minusai. Bet kovos įkarštyje lietuvis galvoja apie savo pranašumus, o kitas mintis palieka toli.

„Ne. Niekada apie tai negalvoju. Galvoju, kad esu lygus varžovams ir neturiu kažkokios didelės negalios. Aš tiesiog kovoju ir įrodau savo darbais, kad esu lygos su visais. Neturiu mintyse, kad nelabai matau. Mano pranašumas yra ištvermė ir jaunatviškas veržlumas. Ištvermė ir greitis yra mano variklis, leidžiantis man dominuoti“, – dėstė O. Bareikis.

Mūsų sportininkai, tarp kurių ir O. Bareikis, į Baltarusiją išvyks penktadienį. Parolimpietis sako esantis visiškai pasiruošęs ir pamiršęs Rio de Žaneire jį kamavusią peties traumą.

„Dabar nieko blogo nejaučiu. Išsigydžiau, kiek galėjau, kiek gydytojai padėjo. Jaučiuosi pasiruošęs, sportinė forma yra gera. Viename ar kitame raumenuke dėl didelio krūvio atsirado mikro įtrūkimų, bet tai nieko tokio“, – pasakojo O. Bareikis.

O. Bareikis neabejoja, kad būtų turėjęs daugiau šansų iškovoti Rio de Žaneiro parolimpinį medalį, jeigu ne nelemta peties trauma, atsinaujinusi kovos dėl bronzos pradžioje. Lietuvis neprilygo tris kartus parolimpiniam čempionui japonui Satoshi Fujimoto. Lietuvis viliasi atsigriebti 2020 m. Tokijo parolimpinėse žaidynėse.

„Žinoma, liko kartėlis. Visada slegia širdį, kai lieki per plauką nuo medalio. Užsinori kopti aukščiau, vis tiek pasiekti medalį. Rio de Žaneire atrodė, kad medalis ranka pasiekiamas, kad galėjau laimėti. Tai skatina dar daugiau sportuoti, kad Tokijuje tikrai turėčiau medalį visu šimtu procentų“, – ryžtą demonstravo O. Bareikis.

Šią vasarą sportininkas pradės rinkti taškus, reikalingus norint patekti į Tokijo parolimpiadą. O. Bareikis tai darys naujoje svorio kategorijoje iki 73 kg. Rio de Žaneiro parolimpiadoje jis dalyvavo svorio kategorijos iki 66 kg varžybose.

„Sveriu arčiau 73 kilogramų ribos, todėl prieš varžybas tenka mesti per daug svorio. Tai – organizmo alinimas. Pabandysiu sunkesnėje kategorijoje“, – sakė O. Bareikis.

Galimybę išbandyti naujoje svorio kategorijoje O. Bareikis turės birželio 2-5 d. Elektrėnuose vyksiančiame dziudo turnyre. Rugpjūčio 3-9 d. jis dalyvaus Europos čempionate Didžiojoje Britanijoje, o spalio 9-10 d. lietuvio laukia pasaulio taurės varžybose Uzbekijoje.

„Mokykloje išbandžiau tikriausiai visus būrelius: šachmatus, lengvąją atletiką, golbolą, po to pabandžiau dziudo. Dziudo man labiausiai patiko, todėl pasilikau“, – pirmuosius savo žingsnius dziudo prisiminė O. Bareikis, kurį į šį sportą atvedė treneris Petras Čyžius.

Likimas galėjo nuvesti O. Bareikį ne ant dziudo tatamio, o į golbolo rinktinę, tačiau kelią užkirto peties trauma, neleidusi tęsti treniruočių aklųjų riedulio salėje.

„Buvau gana geras golbolo žaidėjas, bet turėjau tą peties traumą. Po to vėl bandžiau eiti į golbolą, bet trauma neleido mėtyti kamuolio. Golbolo turėjau visiškai atsisakyti. Vėliau buvo siūlymų pereiti į golbolą, bet aš atsisakiau“, – bandymus prisiminė O. Bareikis.