• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Olimpinė diena: prezidentai sukryžiavo raketes prie šoudauno stalo

Olimpinė diena: prezidentai sukryžiavo raketes prie šoudauno stalo

2017-06-03
Olimpinė diena: prezidentai sukryžiavo raketes prie šoudauno stalo

Olimpinės dienos renginiai sudrebino Alytų. Didžiausias masinio sporto renginys pakvietė išbandyti 40 sporto šakų. Tarp jų – ir neįgaliųjų sporto šakas: golbolą, tinklinį sėdint, smiginį ir krepšinį vežimėliuose, bočią ir šoudauną. Prie šoudauno, dar vadinamo aklųjų stalo tenisu, stalo susigrūmė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) vadovas Mindaugas Bilius. Abiejų organizacijų vadovai džiaugėsi neįgaliųjų sporto šakomis susidomėjusių žmonių gausa.

Olimpinė diena '2017

Dainos Gudzinevičiūtės ir Mindaugo Biliaus dvikova prie šoudauno stalo ir daugybė kitų smagių akimirkų iš Olimpinė diena '2017 – vaizdo reportaže 🙂

Posted by Lietuvos parolimpinis komitetas on 3. juni 2017

Šventės įžanga tapo D. Gudzinevičiūtės, M. Biliaus, Alytaus vadovų sveikinimo kalbos ir Olimpinės ugnies įžiebimas. Netrukus Olimpinės dienos pasais apsiginklavę dalyvia pažiro po vasariškas žaliąsias Alytaus erdves ir pasinėrė į nuotaikingą sporto fiestą.

Miesto parke didelis plotas skirtas neįgaliųjų sporto šakų – golbolo, bočios, tinklinio sėdint, smiginio ir krepšinio vežimėliuose, šoudauno aikštelėms. Prie aklųjų stalo tenisu vadinamo šoudauno stalo patarimus dalino penkiskart Lietuvos čempionas Paulius Kalvelis. LPOK generalinis sekretorius vos spėjo suktis, nes prie palapinės driekėsi eilės smalsuolių.

Prie šoudauno stalo į dvikovą stojo ir D. Gudzinevičiūtė su M. Biliumi. LPOK prezidentas šią sporto šaką jau buvo išbandęs, o D. Gudzinevičiūtei aklųjų stalo tenisas tapo naujiena.

„Matant nebuvo įprasta. Ypač, kai nėra įgūdžių. Aš visiškai neįsivaizduoju, kaip galima žaisti nematant. Manau, kad reikia ne vienerių ir ne dvejų metų patirties, klausantis, kaip barška kamuoliukas, į ką jis atsitrenkia ir kaip ten viskas vyksta. Sunku net nupasakoti ir įsivaizduoti, kaip tai turi atrodyti“, – sakė pirmą kartą šoudauną išbandžiusi LTOK vadovė.

Olimpinė čempionė džiaugėsi, kad neįgaliųjų sportą panoro išbandyti gausybė žmonių. D. Gudzinevičiūtė akcentavo, kad olimpiečiai ir parolimpiečiai yra viena šeima.

„Mes iš tikrųjų esame viena šeima. Neįgaliųjų sporto populiarinimas – itin svarbus. Teisė sportuoti yra konstitucinė žmogaus teisė. Ir visai nesvarbu, ar tu nematai, ar esi šlubas, ar negirdi, ar dar kažką. Sportuoti yra svarbu ir būtina visiems“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

M. Bilius neslėpė nuostabos susidomėjusių neįgaliųjų sportu žmonių gausa ir svarstė, kad įtaką tam padarė ir aukšti rezultatai Rio de Žaneiro parolimpiadoje.

„Viltis ir tikėjimas, kad žmonės ateis ir domėsis mūsų sportu, buvo. Bet kai aš savo akimis pamačiau žmonių kiekį ir eiles prie šoudauno stalo, tinklinio sėdint, krepšinio vežimėliuose ir golbolo aikštelių, apėmė fantastiškas jausmas. Žmonės eina, noriai išbando olimpines ir parolimpines šakas. Mes čia kaip viena šeima. Tai yra svarbiausia“, – sakė M. Bilius.

LPOK prezidentas ne tik pats išbandė jėgas daugumoje rungčių, bet ir mielai dalino patarimus į neįgaliųjų sporto zoną užsukusiems Olimpinės dienos dalyviams.

„Žmonės prieina, klausia. Pasakoju apie rungtis, kodėl jas verta išbandyti. Sunku nematant žaisti šoudauną – aklųjų stalo tenisą. Arba įridenti golbolo kamuolį į vartus. Rekomenduoju ir tinklinį sėdint, papasakoju apie bočią. Žmonės nueina, paband ir leika išties patenkinti. Žaidėme šoudauną su Pauliumi Kalveliu. Pralošiau. Bet revanšas bus“, – juokėsi M. Bilius.

Sporto entuziastai Alytuje bendrauja ir su olimpinio sporto žvaigždėmis: maratonininke Diana Lobačevske, dviratininke Simona Krupeckaite, irkluotoju Sauliumi Ritteriu, ėjike Brigita Virbalyte, buriuotoju Roku Milevičiumi, daugybe kitų šalies sporto vėliavnešių.

Olimpinės diena Lietuvoje surengta 28 metus, bet Alytuje vyksta pirmą kartą. Pasaulyje ši diena švenčiame jau per šešis dešimtmečius.