• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Mindaugas Bilius: „Tojohašio baseino pavydėtų dauguma Lietuvos miestų“

Mindaugas Bilius: „Tojohašio baseino pavydėtų dauguma Lietuvos miestų“

2018-10-07
Mindaugas Bilius: „Tojohašio baseino pavydėtų dauguma Lietuvos miestų“

Japonijoje, Tojohašyje viešinti Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) delegacija apsilankė miesto baseine ir ligoninėje, kur įvertino treniruočių ir reabilitacijos sąlygas. Tikimasi, kad jau 2019 m. čia treniruočių stovyklą galės surengti neįgalieji Lietuvos plaukikai, pretenduojantys į parolimpinę šalies rinktinę ir besitaikantys į 2020 m. Tokijo parolimpines žaidynes.

LPOK prezidentas Mindaugas Bilius teigiamai įvertino prieš dešimtmetį pastatytą areną, kurioje yra ne tik olimpinių 50 metrų baseinas, tačiau ir treniruoklių salė, tinkama profesionaliam sportui.

„Tojahašio baseino pavydėtų dauguma Lietuvos miestų. Čia viskas vietoje: gali plaukti, gali dirbti su treniruokliais. Be to, vos už kelių minučių kelio pėsčiomis yra viešbutis, kurį apžiūrėjome šeštadienį. Galvojame ne tik apie plaukikus. Japonijoje būtų naudinga sportuoti dziudo imtynininkui Osvaldui Bareikiui, nes ši šalis yra dziudo meka. Per kitas dienas apžiūrėsime, kokios sąlygos yra golbolo rinktinei, lengvaatlečiams“, – įspūdžiais dalinosi M. Bilius.

Pasak LPOK prezidento, Tojohašyje džiugina neįgaliesiems pritaikyta infrastruktūra. Neatsilieka ir medicininės paslaugos. Miesto ligoninėje, kurią sekmadienį aplankė LPOK vadovai ir atletai, veikia reabilitacijos skyrius. Čia žmonės grąžinami į gyvenimą po traumų ir ligų, dirbama ir su sportininkais.

„Čia nuolat dirba du sporto reabilitologai, teikiamos paslaygos visiškai atitinka poreikius. Personalas labai malonus ir paslaugus. Jeigu prireiktų pagalbos, specialistai visada pasiruošę ją suteikti. Čia tam yra visa reikalinga įranga“, – pasakojo Lietuvos parolimpinės rinktinės gydytojas Remigijus Milevičius.

Sekmadienį Lietuvos sportininkai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su tradicine Japonijos kultūra – apsilankė netoli Tojohašio esančio Tojokavos miesto budistų šventykloje, pastatytoje 1441 m. Be to, Lietuvos delegacija vakare stebėjo Hada fejerverkų festivalį, rengiamą jau 1300 metų. Festivalis ypatingas tuo, kad čia šimtai dalyvių fejerverkus į dangų leidžia rankomis.

Lietuvos sportininkai Tojohašyje viešės dar dvi dienas, o antradienį iškeliaus arčiau 2020 m. žaidynių sostinės Tokijo – į šalia sostinės esantį Hiracukos miestą.

„Noriu pasakyti ačiū mūsų partneriui Tojohašio miestui už galimybę sportuoti, pažinti Japonijos kultūrą ir už indėlį į būsimas pergales. Labai vertiname mūsų bendradarbiavimą“, – sakė M. Bilius.

Neįgalieji Lietuvos sportininkai stovyklą Japonijoje surengė pirmą kartą. Tikimasi, kad iki 2020 m. galimybę stovyklauti šioje šalyje turės didžioji dauguma Lietuvos parolimpinės rinktinės kandidatų.