• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Mindaugas Bilius – parolimpinis vicečempionas!!! Rugsėjo 9 d. startuoja trys lietuviai

Mindaugas Bilius – parolimpinis vicečempionas!!! Rugsėjo 9 d. startuoja trys lietuviai

2016-09-09
Mindaugas Bilius – parolimpinis vicečempionas!!! Rugsėjo 9 d. startuoja trys lietuviai
nuotrauka Rimanto Navicko/RGB pictures

Mindaugas Bilius – parolimpinis vicečempionas, rytoj startuoja trys lietuviai

Pirmoji Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių varžybų diena spinduliuoja šventinę nuotaiką mieste, arenose ir parkuose. Lietuvos sportininkams pirmoji diena  atnešė parolimpinį sidabrą, kitų pergalių ir patirties.

Lengvaatletis Mindaugas Bilius diską numetė 53,50 metrų ir pasiekė asmeninį rekordą bei iškovojo antrą vietą parolimpinėse žaidynėse. Jo rungtyje pasaulio rekordą (59,75 m) pasiekė ir auksą laimėjo Khusniddin Norbekov iš Uzbekistano, bronzą (52,15 m) – Dong Xia iš Kinijos, kuris bus pagrindinis M.Biliaus konkurentas rutulio stūmimo rungtyje rugsėjo 14 dieną.

Nors M.Bilius (treneriai Rimantas Plungė ir Deimantas Jusys) kartojo, kad jo pagrindinė rungtis – rutulio stūmimas, bet ir disko metime įdėjęs visas pastangas jis viršijo savo paties lūkesčius. „Eisiu, dalyvausiu iki galo, įmanoma ir diske užmesti kažką“, – prieš startą kalbėjo M. Bilius.

22 metų silpnaregis dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis (treneris Algis Mečkovskis) įrodė, kad jis buvo vertas vardinio kvietimo į parolimpines žaidynes. Čia dziudo imtynininkas įveikė du stiprius priešininkus ir svorio kategorijoje iki 66 kg. iškovojo 5-ąją vietą.

Į kovą dėl bronzos prieš triskart parolimpinį čempioną japoną Fujimoto Satoshi drąsiai stojusiam O.Bareikiui kovos pradžioje atsinaujino sena dešinio peties trauma, todėl kurį laiką jis buvo neveiksnus ir už tai gavo tris geltonas korteles. Tai ir lėmė lietuvio pralaimėjimą mažajame finale.

„Aš pirmą kartą parolimpiadoje ir aišku, kad labai džiaugiuosi pasiekimu – penkta vieta. Viskas vyko pagal su treneriu paruoštą taktiką. Pirmas varžovas, parolimpinės bronzos laimėtojas iš Venesuelos, mane labai išvargino, sunkiai prieš jį laimėjau. Prieš ukrainietį neturėjau šansų laimėti, todėl labiau ruošėmės kovai su priešininku iš Puerto Rikos, kurį jau pažinojau iš sporto stovyklos. Kovoje su japonu jau buvau mažiau susikaupęs ir pavargęs po beveik 9 valandų, nuo ryto praleistų arenoje“, – pasibaigus varžyboms pasakojo O. Bareikis, jau nusiteikęs ruoštis Tokijo parolimpinėms žaidynėms.

Golbolo komanda pirmose grupės varžybose rezultatu 13-6 (8-1) įveikė parolimpinius čempionus suomius. Iš lietuvių daugiausiai laiko aišktelėje praleido centro gynėjas Mantas Brazauskis bei Justas Pažarauskas.

„Šias rungtynes sužaidėme gerai, bet iš tikrųjų dar nieko nepadarėme. Reikia ruoštis kitoms“, – po rungtynių sakė rezultatyviausias komandos žaidėjas, kapitonas Genrik Pavliukianec.  Suomiams jis įmušė 7 įvarčius, J. Pažarauskas – 5, Mantas Panovas – 1 įvartį.

Lengvaatletis Kęstutis Skučas ketvirtadienį diską numetė 17.08 m ir pagerino asmeninį rekordą bei užėmė ketvirtą vietą. Trys iš šešių jo metimų buvo neužskaityti dėl metimo metu esą pakeltos sportininko kojos.

Užgrūdintas sportininkas jau ruošiasi kitai rungčiai – antrąja parolimpiados varžybų dieną, apie 18.45 val. Lietuvos laiku K. Skučas dalyvaus 100 metrų vežimėlių lenktynėse. Kartu su juo rugsėjo 9 dieną Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse startuos dar du Lietuvos sportininkai.

Lengvaatletis Jonas Spudis 23.45 val. Lietuvos laiku „Maracana“ stadione mes ietį. „Laukiu starto, viskas gerai. Viskas kaip ir kitose varžybose, didelio spaudimo ar jaudulio prieš startą nejaučiu. Gal dar nesuprantu, kur papuoliau“, – starto išvakarėse šypsojosi J. Spudis.

Visiškai naujos Lietuvai parolimpinės sporto šakos atstovas Augustas Navickas 17.10 val. Lietuvos laiku pradės 1000 metrų irklavimo varžybas. „Sąlygos – geros, oras – puikus, vėjas pučia – gerai, nepučia – irgi gerai. Treniruotės vyksta sėkmingai, reikia tik dalyvauti“, – varžybų išvakarėse gerai nusiteikęs buvo A.Navickas.

Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės vyks rugsėjo 7-18 dienomis. Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.

Nuotrauka Rimanto Navicko/RGB pictures