• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • LR Prezidentė apdovanojo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių sidabro ir aukso medalių laimėtojus

LR Prezidentė apdovanojo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių sidabro ir aukso medalių laimėtojus

2016-09-27
LR Prezidentė apdovanojo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių sidabro ir aukso medalių laimėtojus
J. Stasevičiaus nuotrauka

2016 m. rugsėjo 26 d. 13 val.  Lietuvos Respublikos Prezidentūroje buvo pagerbti Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių sidabro ir aukso medalių laimėtojai, jų treneriai ir šeimų nariai.

Parolimpinius aukso medalius iškovojusiems Lietuvos vyrų golbolo rinktinės nariams: Genrik Pavliukianec, Justui Pažarauskui, Mantui Brazauskiui, Nerijui Montvydui, Mantui Panovui, Mindaugui Suchovejui iškilmingame renginyje buvo įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro Didysis kryžius.

 

Rutulio stūmimo rungtyje auksą, o disko metimo varžybose sidabrą iškovojęs Mindaugas Bilius buvo apdovanotas Padėkos raštu ir specialiu Prezidentės medaliu, nes prieš porą metų jau buvo pagerbtas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.

„Drauge su Jumis džiūgavome vėl matydami Rio mūsų Trispalvę – lietuvišką pergalės ženklą. Į pasaulio ir šalies sporto istoriją įrašėte naujas ir labai ryškias eilutes, o Jūsų asmeninės istorijos ir pavyzdžiai įkvėps ne vieną žmogų priimti svarbiausius gyvenimo iššūkius“, – sakė Prezidentė. Ji pabrėžė, kad Lietuva didžiuojasi savo parolimpiečių pasiekimais, kurie yra dar vienas įrodymas, kad neįgaliųjų sportas negali būti diskriminuojamas, sportininkai neturi būti skirstomi į rūšis, o visų atletų laimėjimus reikia vertinti vienodai.

 

Garbingai atstovaudami Lietuvai ir garsindami jos vardą, sportininkai suteikė visai šaliai daug džiaugsmo ir pasididžiavimo akimirkų. Visiems parolimpiečiams Prezidentė palinkėjo sveikatos, o ateityje dar daugiau pergalių.

Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse dalyvavo 13 Lietuvos sportininkų. Iškovojusi du aukso ir vieną sidabro medalį Lietuvos rinktinė tarp 159 valstybių užėmė 44 vietą.