• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • LPOK ir Kroatijos ambasada kloja pamatus bendradarbiavimui

LPOK ir Kroatijos ambasada kloja pamatus bendradarbiavimui

2017-08-31
LPOK ir Kroatijos ambasada kloja pamatus bendradarbiavimui

Lietuvos parolimpinis komitetas ir Kroatijos ambasada kloja pamatus bendradarbiavimui. LPOK prezidentas Mindaugas Bilius ir Kroatijos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Krešimiras Kedmenecas susitikime aptarė bendrus projektus plėtojant neįgaliųjų sportą. Vienas šių projektų bus bendras su Kroatijos kariais, kurie šią žiemą prisijungs prie šalyje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės.

„Kroatija atsiųs į Lietuvą apie 200 karių. Valstybės siekia, kad jų kariai dalyvautų ne vien tik pratybose, bet ir socialinėse akcijose, labdaros renginiuose. Humanitarinis misijos aspektas labai svarbus. Galvojome apie organizaciją, kuriai galėtume pasiūlyti bendradarbiauti. Supratome, kad Lietuvos parolimpinis komitetas, besirūpinantis neįgaliais sportininkais, atitinka mūsų viziją. Sportas – puikus būdas užmegzti draugystę“, – sakė K. Kedmenecas.

„Lietuvos parolimpinis komitetas visada atviras tokioms idėjoms. Tai – gražus kroatų gestas. Žinau, kad šią vasarą Rukloje labdaringą bėgimą jau organizavo Vokietijos kariai. Tai – tik viena iš daugelio panašių iniciatyvų. Tikiu, kad ir mūsų projektas su Kroatijos kariais bus kilnus, sėkmingas ir naudingas visiems jo dalyviams“, – įsitikinęs M. Bilius.

Diplomatas kvietė Lietuvos sportininkus į kitąmet Kroatijoje vyksiančias atviras plaukimo, lengvosios atletikos varžybas, domėjosi galimybe Kroatijos atletams apsilankyti Lietuvoje.

„Su Lietuva bendrauju jau 20 metų. Džiaugiuosi, kad Lietuvos ir Kroatijos santykiai visuomet buvo puikūs. Mūsų valstybės turi daug bendro. Mus sieja kovų už nepriklausomybę istorija. Taip pat ir sportas. Visi žino Kauno „Žalgirį“ Kroatijoje“, – sakė K. Kedmenecas.

Anot diplomato, jo valstybė neįgaliųjų sportui skiria ypatingą dėmesį. Kroatijos vaidmenį parolimpiniame judėjime labai gerai atspindi kroato Ratko Kovačičiaus išrinkimas Europos parolimpinio komiteto prezidentu šių metų birželio mėnesį Lenkijoje. Kaimyninėje šalyje per rinkimus su R. Kovačičiumi bendravo ir LPOK prezidentas M. Bilius.

„Labai smagu, kad mus aplanko tokie žmonės kaip Krešimiras Kedmenecas, turintys puikių idėjų. Būtinai apsvarstysime galimybę išsiųsti mūsų sportininkus į varžybas Kroatijoje. Mūsų sportininkams reikia kuo daugiau startų varžybose užsienyje. Tik taip jie tobulėja, įgauna pasitikėjimo savo jėgomis. Tuo pačiu auga sportiniai rezultatai“, – įsitikinęs M. Bilius.

K. Kedmenecas viliasi, kad Lietuva kitąmet turės galimybę pamatyti dokumentinį filmą apie Kroatijos parolimpinio sporto legendą plaukiką Mihovilą Španją. Filmas „Beyond Medals“, pasakojantis apie daugkartinio parolimpiadų, pasaulio ir Europos čempionatų prizininką M. Španją, gali būti įtrauktas į festivalio „Kino pavasaris“ programą. Planuojama, kad į Lietuvą atvyks ir šio filmo kūrėjai.