• Naujienos   >
  • Lietuvos parolimpinį sportą papildė bobslėjaus sporto šaka

Lietuvos parolimpinį sportą papildė bobslėjaus sporto šaka

2017-02-07

Pirmą kartą Lietuvos parolimpinio sporto istorijoje Pasaulio taurės varžybose ir Pasaulio čempionate dalyvavo bobslėjaus sporto šakos atstovas iš Lietuvos.

Į šias įspūdingas, pasaulio sporto aistruolių pamėgtas varžybas mūsų šalies sportininkas Jurij Savickij vyko kartu su patyrusiais kaimynės Latvijos bobslėjininkais. Prieš varžybas sportininkams buvo organizuotos mokomosios treniruočių stovyklos, jose buvo galima išbandyti trasas.

2017 m. sausio 15 d. Pasaulio taurės trasą Norvegijos mieste Lillehammeryje Jurij Savickij baigė nuo čempiono latvio Alvils Brants (1:56.84) atsilikęs 2.50 sek. ir buvo 19-as.

Vėliau Vokietijoje, Oberhofe, sausio 28 d. aukso medalio laimėtojui latviui Arturs Klots (1:38.51) mūsų šalies sportininkas nusileido 4.29 sek. ir užėmė 16 vietą.

Šveicarijos Sankt Morico mieste vasario 4–5 dienomis vykusiame Pasaulio čempionate ledine trasa atskriejęs 5.98 sek. vėliau už I vietą laimėjusį latvį Arturs Klots (4:58.86), Jurij Savickij iškovojo XII vietą. II vietą laimėjo kanadietis Lonnie Bissonnette (5:00.29), III – Didžiosios Britanijos atstovas Corie Mapp (5:00.63).