• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Lietuvos parolimpinė rinktinė jau treniruojasi Rio de Žaneire

Lietuvos parolimpinė rinktinė jau treniruojasi Rio de Žaneire

2016-09-06
Lietuvos parolimpinė rinktinė jau treniruojasi Rio de Žaneire

Visi 13 Lietuvos parolimpinės rinktinės sportininkų jau susirinko Rio de Žaneiro parolimpiniame miestelyje, kur iki rugsėjo 7-ą dieną prasidėsiančių parolimpinių žaidynių vyksta sportininkų aklimatizacija ir treniruotės.

Daugiau negu pusė lietuvių sportininkų (7) parolimpinėse žaidynėse dalyvauja pirmą kartą, o vienam – tai jau penktosios žaidynės. Vyriausiajam Lietuvos atletui – 49 metai, jauniausias yra moksleivis – jam septyniolika. Aštuoni sportininkai turi regėjimo negalią, penki – judėjimo.

„Daugiausia tikimės iš labiausiai patyrusių lengvaatlečių bei vyrų golbolo rinktinės. Jaunesni sportininkai nors turi mažai varžybų patirties, bet yra labai ambicingi, todėl jų pasiruošimą parolimpinėms žaidynėms taip pat vertiname labai gerai. Pasaulyje neįgaliųjų sportas labai stipriai populiarėja, tad ir Lietuvoje jau laikas atsikratyti klaidingo požiūrio, kad tai – tik mėgėjų užsiėmimai ir rekreacija. Sportininkai ketverius metus intensyviai treniravosi ir yra itin geros sportinės formos“, – komentavo Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius, Lietuvos misijos parolimpinėse žaidynėse vadovas Gintaras Zavadckis.

Lietuvai tradiciškai būdingų parolimpinių sporto šakų sąrašą šiemet praplėtė 26 metų irkluotojas Augustas Navickas (treneris Liudvikas Mileška). Sportininkas plauks vienviete baidare 1000 m distanciją. Klaipėdietis irkluotojas šiemet iškovojo Europos čempionato bronzą ir Lietuvos parolimpinio komiteto prašymu jam buvo suteiktas vardinis kvietimas dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse.

Jauniausias rinktinės dalyvis – 17-metis neregys plaukikas Edgaras Matakas (treneris Ramūnas Leonas) – vienintelis Lietuvos neįgalusis plaukikas, įvykdęs net tris 2016-ųjų parolimpinių žaidynių A lygio kvalifikacinius normatyvus. Parolimpinėse žaidynėse jis plauks 50, 100 ir 400 metrų laisvu stiliumi. Kol kas aukščiausias jo pasiekimas – pernai iškovotas Europos čempionato sidabras.

Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių atidaryme E. Matakas bus Lietuvos rinktinės vėliavnešys.

Pirmąkart parolimpinėse žaidynėse dalyvaujantis 22 metų silpnaregis dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis (treneris Algis Mečkovskis) vardinį kelialapį į Rio de Žaneirą gavo paskutinę akimirką,  įvykus Tarptautinio  parolimpinio komiteto kvotų perskirstymui. O. Bareikis varžysis svorio kategorijoje iki 66 kg. Iki šiol aukščiausias dziudo imtynininko pasiekimas – Europos čempionato ir pasaulio žaidynių 5-oji vieta.

Įvairiose lengvosios atletikos rungtyse save išbandžiusi vienintelė Lietuvos rinktinės moteris klaipėdietė Ramunė Adomaitienė Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse dalyvaus šuolio į tolį varžybose. Šioje rungtyje Londono parolimpinėse žaidynėse sportininkė užėmė ketvirtąją vietą, bronzos laimėtojai nusileidusi vos 1 centimetru. Tai bus trečiosios R. Adomaitienės parolimpinės žaidynės. Klaipėdos miesto sporto centro vaikų trenere dirbanti R. Adomaitienė – daugkartinė Europos, pasaulio čempionė ir prizininkė, pasaulio rekordininkė šuolio į tolį bei ieties metimo rungtyse, o šių metų birželį laimėjo Europos čempionato šuolio į tolį sidabrą.

34 metų šiaulietis Mindaugas Bilius parolimpinėse žaidynėse dalyvaus disko metimo bei rutulio stūmimo rungtyse. Šių metų birželį M. Bilius pagerino sau pačiam priklausiusį rutulio stūmimo Europos rekordą ir yra apibūdinamas kaip ypatingai geros sportinės formos atletas. Pernai neįgaliųjų sportininkų Pasaulio lengvosios atletikos čempionate M. Bilius užėmė II vietą rutulio stūmimo rungtyje, pasaulio žaidynėse iškovojo I vietą rutulio stūmimo rungtyje ir III vietą – disko metime. Šios parolimpinės žaidynės M. Biliui – antrosios. Londono parolimpinėse žaidynėse, prieš tai treniravęsis vos 7 mėnesius, jis tose pačiose rungtyse užėmė atitinkamai 6 ir 9 vietą.

Kęstutis Skučas iš Kauno susirungs disko metimo ir 100 bei 1500 metrų vežimėlių lenktynėse. Buvusio plaukiko 49 metų K. Skučo stipriausia vieta dabar – disko metimas. Sportininkas tai įrodė šių metų birželį iškovojęs Europos čempionato bronzą.

37 metų šiaulietis Jonas Spudis Rio de Žaneire varžysis ieties metimo rungtyje. Pernai IWAS (neįgaliųjų sporto) pasaulio žaidynėse J. Spudis tapo ieties metimo čempionu, šių metų birželį Europos čempionate iškovojo 2 vietą.

Vienintelė komandinė sporto šaka, atstovaujama Lietuvos parolimpinėse žaidynėse – golbolas (aklųjų riedulys, treneris Karolis Levickis). Lietuvos golbolo komanda yra dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, Sidnėjaus ir Pekino parolimpinių žaidynių vicečempionė. Šiuo metu pasauliniame reitinge Lietuvos golbolo rinktinė yra ketvirta ir nusileidžia tik Brazilijos, Turkijos ir Suomijos rinktinėms. Su pastarąja lietuviai susirungs pirmosiose grupės varžybose.

Trys golbolo komandos nariai – Mindaugas Suchovejus, Justas Pažarauskas ir Mantas Brazauskis – golbolą žaidžia jau daugiau kaip 10 metų, bet savo jėgas parolimpinėse žaidynėse išbandys pirmą kartą. Kiti trys – Nerijus Montvydas, Mantas Panovas ir Genrik Pavliukianec jau turi parolimpinės patirties. Pastarasis yra daugiausia titulų ir medalių pelnęs Lietuvos parolimpinės rinktinės narys.

Didžiausi Lietuvos parolimpinės rinktinės rėmėjai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir „Citadele“ bankas. Pagrindinis Rio parolimpinių žaidynių viešinimo rėmėjas yra „Citadele“ bankas, parolimpiečių viešinimą Rio de Žaneire remia ir kredito unija „Saulėgrąža“.