• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Lietuvos golbolo vyrai nugalėjo visus grupės varžovus ir susitiks su Kanada

Lietuvos golbolo vyrai nugalėjo visus grupės varžovus ir susitiks su Kanada

2016-09-14
Lietuvos golbolo vyrai nugalėjo visus grupės varžovus ir susitiks su Kanada

„Įspūdis pergalingas, nes įveikėme visus varžovus, iškovojome pirmą vietą grupėje, dabar einame į kitą raundą – ketvirtfinalyje susitiksime su Kanada. Man tai jokio skirtumo, komandai – tuo labiau, o Kanadai tikriausiai bus skirtumas, nes susidurs su gera mūsų komanda ir, tikiuosi, kad kaip ir šiandien – su gera gynyba“, – po paskutinių laimėtų grupės varžybų su Turkija savo vertę pripažino golbolo rinktinės centro gynėjas Mantas Brazauskis.

Vėlų rugsėjo 13-osios vakarą Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse Lietuvos golbolininkai rezultatu 5:3 (2:0) įveikė Europos čempionus turkus. Du įvarčius rungtynėse pelnė Mantas Panovas, po vieną – Genrik Pavliukianec, Justas Pažarauskas ir Nerijus Montvydas. Turkijai du įvarčius pelnė Tuncay Karakaya ir vieną – Ekrem Gundogdu

„Rungtynes su turkais vertinu neblogai, prisišaudėm. Ko man dar vis tik labai norisi – išbaigtumo, kad nebūtų tokio skubėjimo, kad padarytume iki galo tai, ką sumąstėme ir tarėmės. Juk jeigu vieną įvartį prasileisi ir paskui ieškosi „netyčiuko“ – kaip atgal įmušti, tai gali ir iki rungtynių galo nesurasti. Todėl svarbu padaryti tai, ką mes treniruotėse padarėme“, – po visų keturių grupės varžybų kalbėjo golbolo rinktinės vyr. treneris Karolis Levickis.

Rugsėjo 14 dienos vidurnaktį Lietuvos laiku golbolininkai susirungs ketvirtfinalyje su Kanados vyrų rinktine, kuri liepos mėnesį dalyvavo Vilniuje organizuotame tarptautiniame golbolo turnyre.

„Kanada ketvirtfinalyje mums gali būti ir labai gerai, ir labai blogai. Čia varžovo nepasirinksi. Daug ką lemia psichologija: kaip tu būsi nusiteikęs, kaip tu vykdysi trenerio nurodymus, nuo to ir priklausys rezultatas. Daug ką lemia gynyba, geras trenerio užduočių atlikimas ir, aišku, sėkmė“, – ketvirtfinaliui nusiteikęs K. Levickis.

  1. Brazauskis, kaip pagrindinis Lietuvos centro gynėjas, sako savo krūtine jaučiantis pagal varžovų smūgius, kad parolimpinėse žaidynėse žaidimo lygis yra aukštesnis nei bet kuriose kitose varžybose.

„Parolimpinėse žaidynėse kai kurios komandos puola geriau negu per draugiškus turnyrus, kai žaidė su mumis. Aš tikiu, kad nei viena komanda per draugiškus turnyrus neatsiskleidžia. Yra daug eksperimentuojančių komandų, o paskui, kai ateina parolimpinės žaidynės ar pasaulio, ar Europos čempionatas, tai ten jau visi rodo, ką gali. Aš tą jaučiu. Bet, pavyzdžiui, kai žaidi su Europos komandomis, kartais atrodo, kad čia lyg būtų Europos čempionatas, nes pažįstamos komandos“, – apibūdino gynėjas M. Brazauskis.

Lietuviai pasakoja, kad visos golbolo komandos Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse susiduria su šlapia danga, nes čia labai karšta, žaidėjai prakaituoja, nuo drabužių sušlampa grindys, jų valymas nedaug padeda, o drėgnos grindys turi įtakos kamuolio šokinėjimui ir pasitaiko daugiau pražangų.

Rugsėjo 14 dieną vyrų golbolo ketvirtfinaliuose Brazilija susirungs su Kinija, JAV su Vokietija, Lietuva su Kanada, Švedija su Turkija. Savo pasirodymą parolimpinėse žaidynėse jau baigė Alžyro komanda ir Londono parolimpinių žaidynių čempionė Suomija.

Moterų golbolo ketvirtfinalyje Brazilija susitiks su Ukraina, Kinija su Japonija, Turkija su Izraeliu, JAV su Kanada. Iškrito Australijos ir Alžyro moterų komandos.

Golbolo finalai įvyks penktadienį, rugsėjo 16 dieną.

Aklųjų rieduliu dar vadinamas golbolas yra komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Žaidžiamas 9×18 metrų ploto aikštelėje, su 9 m ilgio ir 1,3 m aukščio vartais ir skambančiu kamuoliu, kurio skersmuo toks pat kaip krepšinio kamuolio. Komandą gali sudaryti 6 žaidėjai, iš kurių vienu metu aikštelėje žaidžia po tris, visi akis užsidengę šviesos nepraleidžiančiais akiniais. Tikslas yra įridenti kamuolį į priešininkų vartus. Taisyklingai mestas golbolo kamuolys skrieja net 80 km/h greičiu.

Brazilijos mieste Rio de Žaneire vykstančios parolimpinės žaidynės tęsis iki rugsėjo 18 dienos, Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.

Rugsėjo 14-osios naktį Lietuvos laiku Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse laukia svarbus startas – rutulio stūmimo varžybose dalyvaus lengvaatletis Mindaugas Bilius. Šiose parolimpinėse žaidynėse jis jau iškovojo sidabro medalį  disko metimo rungtyje.

Didžiausi Lietuvos parolimpinės rinktinės rėmėjai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir „Citadele“ bankas. Pagrindinis Rio parolimpinių žaidynių viešinimo rėmėjas yra „Citadele“ bankas, parolimpiečių viešinimą Rio de Žaneire remia ir kredito unija „Saulėgrąža“.