• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Lietuvos golbolo vyrai laimėjo reto grožio ketvirtfinalio rungtynes ir susitiks su Švedija

Lietuvos golbolo vyrai laimėjo reto grožio ketvirtfinalio rungtynes ir susitiks su Švedija

2016-09-15
Lietuvos golbolo vyrai laimėjo reto grožio ketvirtfinalio rungtynes ir  susitiks su Švedija

Lietuvos golbolininkai Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių ketvirtfinalyje po pratęsimo „auksinio“ įvarčio rezultatu 5:4 (1:2, 4:4) įveikė Kanados komandą ir pusfinalyje susitiks su gerai pažįstama Švedija. Pasak lietuvių, ketvirtfinalio rungtynės buvo labai įtemptos, ilgos ir reto grožio žiūrovams.

„Rungtynės su Kanada buvo labai įtemptos. Iš pradžių praleidome porą įvarčių. Nekrito labai: buvo daug metimų į „štangas“. Kanados rinktinė pakankamai gerai gynėsi ir dėl to buvo sunkoka pramušti. Bet džiaugiamės, kad ir tomis labai sunkiomis akimirkomis išlaikėme ramybę ir tiesiog darėme tai, apie ką buvome šnekėję, ir pavyko pasiekti teigiamą rezultatą, nors ir po pratęsimo bei su daug emocijų“, – po ketvirtfinalio rungtynių sakė golbolo rinktinės trenerio asistentė Adelė Markevičiūtė.

Tris įvarčius Lietuvos komandai pelnė Justas Pažarauskas, du – Genrik Pavliukianec, įskaitant ir „auksinį“ pratęsimo įvartį. Kanados komandai du įvarčius spelnė Doug Ripley, po vieną – Blair Nesbitt ir Bruno Hache.

„Rungtynės su Kanada buvo labai įtemptos ir žiūrovams tikriausiai reto grožio. Aš tokių rungtynių per savo 11-os metų varžybas nesu daug žaidęs. Džiaugiuosi, kad viskas gerai mums baigėsi. Buvo matyti, kad Kanados komanda labai gerai pasiruošusi. Jie tiesiog gynėsi, įmušė mums keletą įvarčių. Man bent jau pasirodė, kad jie ramūs. Buvo ir sėkmės nemažai jų pusėje – tai nulėmė tokį ilgą žaidimą“, – komentavo visose parolimpinių žaidynių rungtynėse visą laiką žaidžiantis centro gynėjas Mantas Brazauskis.

Vyrų golbolo pusfinaliuose JAV susitiks su Brazilija, Lietuva – su Švedija.

„Pasidžiaugėme pergale ketvirtfinalyje ir dabar šį puslapį uždarome. Rytoj vėl kibsime į darbus. Dabar svarbiausia – pailsėti, šiek tiek atsiriboti nuo golbolo, o rytoj atversti naują lapą ir bandysime įrašyti dar šiek tiek džiaugsmo akimirkų“, – poetiškai kalbėjo M. Brazauskis.

Be jau anksčiau iškritusių parolimpinių čempionų suomių, į tolesnį etapą nepateko ir Europos čempionė bei parolimpinių žaidynių bronzos laimėtoja Turkija.

„Iš A ir B grupės į pusfinalius išėjo pirmos–antros vietos, tai dabar tikrai visos komandos yra labai stiprios, ir mums liko dar dvi dienos įdomaus žaidimo. Dabar svarbiausia yra pamiršti tai, kas buvo, pailsėti ir gerai pasiruošti rytojui – suplanuoti, kaip žaisime“, – papildė A. Markevičiūtė.

Rugsėjo 15 d. įvyks golbolo pusfinaliai, Lietuva žais jau po vidurnakčio Lietuvos laiku, o 16 dieną – finalai.

Aklųjų rieduliu dar vadinamas golbolas yra komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Žaidžiamas 9×18 metrų ploto aikštelėje, su 9 m ilgio ir 1,3 m aukščio vartais ir skambančiu kamuoliu, kurio skersmuo toks pat kaip krepšinio kamuolio. Komandą gali sudaryti 6 žaidėjai, iš kurių vienu metu aikštelėje žaidžia po tris, visi akis užsidengę šviesos nepraleidžiančiais akiniais. Tikslas yra įridenti kamuolį į priešininkų vartus.

Brazilijos mieste Rio de Žaneire vykstančios parolimpinės žaidynės tęsis iki rugsėjo 18 dienos, Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.

Didžiausi Lietuvos parolimpinės rinktinės rėmėjai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir bankas „Citadele“. Parolimpiečių viešinimą Rio de Žaneire remia kredito unija „Saulėgrąža“.

Nuotraukų autorius – Rimantas Navickas/Copictures