• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Lietuvos golbolo rinktinė užsitikrino vietą parolimpinių žaidynių ketvirtfinalyje

Lietuvos golbolo rinktinė užsitikrino vietą parolimpinių žaidynių ketvirtfinalyje

2016-09-12
Lietuvos golbolo rinktinė užsitikrino vietą parolimpinių žaidynių ketvirtfinalyje

Nors rugsėjo 11-oji – poilsio diena Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse dalyvaujančiai Lietuvos golbolo vyrų komandai, sekmadienį paaiškėjo, kad Lietuva užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.

Visoms penkioms grupės komandoms sužaidus mažiausiai po dvejas rungtynes, Lietuva yra pirmoje savo grupės vietoje, todėl, kad ir koks bebūtų kitų dvejų varžybų rezultatas, nebeturi šansų iškristi.

Lietuva yra iškovojusi dvi pergales prieš JAV (8-7) ir Suomiją (13-6). Kol kas dvejose lietuvių rungtynėse daugiausiai įvarčių pelnė Genrik Pavliukianec (13), Justas Pažarauskas – 7, Mantas Panovas – 1 įvartį.

Lietuvos grupėje taip pat žaidžia Turkija, JAV, Kinija ir Suomija. JAV po trejų rungtynių turi 6 taškus (dvi pergales), Kinija ir Turkija po dvejų rungtynių – po tris taškus (vieną pergalę), o Londono parolimpinių žaidynių nugalėtoja Suomija kol kas nelaimėjo nė vienų rungtynių grupėje, jai dar liko vienos varžybos.

Parolimpinėse varžybose dviejose grupėse dalyvauja po penkias vyrų ir moterų golbolo komandas, iš kurių po keturias patenka į ketvirtfinalį.

„Mes iš anksto žinojome, kad parolimpinėse žaidynėse patekome į „mirtininkų“ pogrupį. Prieš suomius pavyko laimėti lengviau, o su visomis kitomis komandomis rungtynės bus tokios kaip su JAV – eis taškas į tašką“, – stiprūs priešininkai nestebina golbolo komandos kapitono G. Pavliukianec. Beje, šią grupę „mirtininkų“ grupe vadina ir kitos dalyvaujančios golbolo komandos.

Lietuviams tvarkaraštis nėra palankus, nes grupės rungtynių metu jie turi net dvi poilsio dienas, o prieš ketvirtfinalį poilsio neturės.

Golbolas, dar vadinamas aklųjų rieduliu, yra komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Žaidžiamas 9×18 metrų ploto aikštelėje, su 9 m ilgio ir 1,3 m aukščio vartais ir skambančiu kamuoliu, kurio skersmuo toks pat kaip krepšinio kamuolio. Komandą gali sudaryti 6 žaidėjai, iš kurių vienu metu aikštelėje žaidžia po tris, visi akis užsidengę šviesos nepraleidžiančiais akiniais. Tikslas yra įridenti kamuolį į priešininkų vartus. Taisyklingai mestas golbolo kamuolys skrieja net 80 km/h greičiu.

Brazilijos mieste Rio de Žaneire vykstančios parolimpinės žaidynės tęsis iki rugsėjo 18 dienos, Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.

Didžiausi Lietuvos parolimpinės rinktinės rėmėjai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir „Citadele“ bankas. Pagrindinis Rio parolimpinių žaidynių viešinimo rėmėjas yra „Citadele“ bankas, parolimpiečių viešinimą Rio de Žaneire remia ir kredito unija „Saulėgrąža“.