• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Lietuvos golbolo rinktinė – turnyro Trakuose čempionė

Lietuvos golbolo rinktinė – turnyro Trakuose čempionė

2017-06-04
Lietuvos golbolo rinktinė – turnyro Trakuose čempionė

Rio de Žaneiro parolimpiados čempionė Lietuvos golbolo rinktinė įrodinėja, kad trenerio Karolio Levickio ir lyderio Genriko Pavliukaneco išėjimas neatėmė laimėtojų mentaliteto. Šarūno Juknos vadovaujama Lietuvos nacionalinė komanda, prieš savaitę triumfavusi varžybose Malmėje, pergalingą seriją pratęsė Trakuose, kur laimėjo tarptautinį turnyrą. Lietuvos komanda finale po atkaklios ir įtemptos kovos 10:9 nugalėjo Švedijos ekipą.  

Turnyro šeimininkai antrame finalo rungtynių kėlinyje užtikrintai pirmavo 10:6, bet švedai sugebėjo sukurti intrigą: pelnė tris įvarčius be atsako ir, likus žaisti kiek daugiau nei minutę, sumažino atsilikimą iki minimumo. Vis dėlto Lietuvos rinktinė atsilaikė ir šventė pergalę.

Golbolo turnyras Trakuose

Mantas Brazauskis atskleidė, kur slypi Lietuvos golbolo rinktinės jėga :)International Trakai Goalball Tournament, Lithuania

Posted by Lietuvos parolimpinis komitetas on 4. juni 2017

„Taip, tai – sunkiausios rungtynės šiame turnyre. Turėjome persvarą, bet mūsų priešininkai nepasidavė ir grįžo į žaidimą. Sakyčiau, laikas padėjo mums išsisukti ir pabėgti su pergale“, – po finalo šypsojosi Mantas Brazauskis, pripažintas naudingiausiu Lietuvos ekipos žaidėju.

M. Brazauskis neslėpė, kad pratęsimas nebūtų nuliūdinęs, nes kritinės situacijos naudingos komandai, ieškančiai savo kelio po Rio parolimpiadą lydėjusių permainų sudėtyje.

„Tai – draugiškas turnyras, o treneris mūsų naujas. Aš manau, kad jam patirtis tokia būtų išėjusi visai į naudą. Jeigu švedai būtų išlyginę, tektų eiti į pratęsimą, kur viską lemia vienas auksinis įvartis. Nėra geresnių treniruočių emocijoms už tokias situacijas“, – sakė žaidėjas.

Š. Jukna po finalo pripažino, kad paskutinėmis sekundėmis jautė virpuliuką. 22-ejų trenerį, šiemet stojusį prie rinktinės vairo, užgriuvo nemenka atsakomybės našta. Jo pirmtakas K. Levickis, atvedęs komandą į skambias pergales, aukštai iškėlė lūkesčių kartelę.

„Taip, atsakomybė yra, nes lietuviai – patys geriausi šioje sporto šakoje. Žinau, kad man reikia klausyti sportininkų ir stengtis jiems duoti viską, kas yra geriausia. Stengiuosi kažkaip susitvarkyti su tuo“, – apie pamokas kalbėjo Š. Jukna.

„Labai puikiai sekasi. Mes vieni kitus papildome. Mūsų puiki rotacija: vieni kitus puikiai keičiame. Gali būti, kad kėlinį žaisime kiek lygiau su priešininkais, bet kitą kėlinį kiti žaidėjai rezultatą gali padidinti. Priešininkas nežino, ką iškrės trejetas, įėjęs į aikštę“, – nacionalinės komandos stiprybes vardijo M. Brazauskis.

Štai taip grėsmingai Lietuvos golbolo rinktinė Trakuose pasveikino varžovus iš Švedijos! Mačas jau prasideda. O vakare 21 val. laukia dvikova su Australija. Palaikykite mūsiškius!International Trakai Goalball Tournament, Lithuania

Posted by Lietuvos parolimpinis komitetas on 2. juni 2017

Svarbiausias šių metų startas Lietuvos golbolininkų laukia rudenį Suomijoje. Čia rugsėjo 15 – 23 d. Suomijoje vyks Europos čempionatas.

Šešių komandų vyrų tunyro Trakuose bronza atiteko Japonijos ekipai, mažajame finale 15:6 įveikusiai Napaja komandą iš Suomijos. Penkių komandų moterų turnyre triumfavo JAV rinktinė, finale 3:1 nugalėjusi pirmąją Japonijos komandą. Kovoje dėl trečios vietos Izraelio golbolininkės 3:1 palaužė antrąją Japonijos ekipą.

Justas Pažarauskas atsako, kodėl verta atvykti į Trakus ir palaikyti Lietuvos golbolo rinktinę. Mūsiškiai startavo pergalėmis prieš suomius ir švedus. Dabar – australų eilė!International Trakai Goalball Tournament, Lithuania

Posted by Lietuvos parolimpinis komitetas on 2. juni 2017

Turnyrą organizavo Lietuvos golbolo teisėjų asociacija ir Lietuvos parolimpinis komitetas (LPOK). Garbė apdovanoti moterų ir vyrų komandas čempiones teko LPOK prezidentui Mindaugui Biliui. Prizus įteikė ir Lietuvos golbolo teisėjų asociacijos prezidentas Rimantas Venckutonis, Lietuvos aklųjų sporto federacijos vadovas Juozas Miliauskas.