• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Lietuvos golbolo rinktinė Rio parolimpinėse žaidynėse laimėjo prieš JAV

Lietuvos golbolo rinktinė Rio parolimpinėse žaidynėse laimėjo prieš JAV

2016-09-10
Lietuvos golbolo rinktinė Rio parolimpinėse žaidynėse laimėjo prieš JAV

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė antrose Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių grupės varžybose po įtemptos kovos rezultatu 8-7 (4-4) įveikė JAV golbolo komandą.

Visą rungtynių laiką Lietuvos komandoje žaidė centro gynėjas Mantas Brazauskis, Justas Pažarauskas ir Genrik Pavliukianec. Jie pelnė atitinkamai po 2 ir 6 įvarčius.

Pirmosiomis minutėmis JAV pirmavo, paskui rungtynės ėjo taškas į tašką. Likus trims minutėms iki rungtynių pabaigos, buvo lygiosios – 7-7, bet, JAV žaidėjui prasižengus, G. Pavliukianec sėkmingai atliko baudinio metimą ir persvertas rezultatas nebepasikeitė.

„Rungtynės su JAV mums buvo gera treniruotė, jeigu norime pasiekti kažką daugiau. Žaidėjai turi priprasti lošti visokiomis sąlygomis – ar grindys slidžios, ar kamuolys šlapias, ar publika per garsiai šaukia. Kuo anksčiau mes išsibandome šias sąlygas, tuo geriau. Gynyboje su JAV viskas buvo labai gerai. Puolime ne viską pavyko atlikti, ką planavome. Visi trys žaidėjai šiandien dirbo iš visų jėgų“, – po rungtynių sakė golbolo rinktinės vyr. treneris Karolis Levickis.

„Mes iš anksto žinojome, kad parolimpinėse žaidynėse patekome į „mirtininkų“ pogrupį. Prieš suomius pavyko laimėti lengviau, o su visomis kitomis komandomis rungtynės bus tokios kaip su JAV – eis taškas į tašką. Šiose rungtynėse aš padariau klaidų, bet tai aptarsime su treneriu šalta galva“, – komentavo komandos kapitonas  G. Pavliukianec.

Į lietuvių vartus 5 kamuolius įrideno JAV golbolininkas Joseph Hamilton ir 2 – Tyler Merren.

„Tai buvo išskirtinis žaidimas. Lietuva visada yra tarp stipriausių pasaulio komandų. Tai, kad sužaidėme tokį garbingą žaidimą, tikrai pakėlė mūsų komandos pasitikėjimą savimi. Kad laimėtum prieš Lietuvą, tu turi sužaisti savo geriausią žaidimą. Šiose rungtynėse to neparodėme“, – nuskambėjus sirenai sakė J. Hamilton.

JAV golbolo rinktinės treneris Michael Lege komentavo: „Tai buvo labai gerai apgalvotas žaidimas. Aš labai didžiuojuosi savo žaidėjais. Lietuva visada yra stipri komanda, ją sunku nugalėti. Mūsų klaida – per daug kartų prasižengėme, tai leido lietuviams pelnyti įvarčių. Nors ir pralošėme, šios rungtynės pakėlė mūsų pasitikėjimą savimi ir tikimės gerų rezultatų kitose“.

Pirmosiose grupės rungtynėse rezultatu 13:6 Lietuva įveikė Suomiją, JAV 5:2 laimėjo prieš Kiniją. Lietuviams tvarkaraštis nėra palankus, nes grupės rungtynių metu jie turi net dvi poilsio dienas, o prieš ketvirtfinalį neturės poilsio.

Golbolas, dar vadinamas aklųjų rieduliu, yra komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka. Žaidžiamas 9×18 metrų ploto aikštelėje, su 9 m ilgio ir 1,3 m aukščio vartais ir skambančiu kamuoliu, kurio skersmuo toks pat kaip krepšinio kamuolio. Komandą gali sudaryti 6 žaidėjai, iš kurių vienu metu aikštelėje žaidžia po tris, visi akis užsidengę šviesos nepraleidžiančiais akiniais. Tikslas yra įridenti kamuolį į priešininkų vartus. Taisyklingai mestas golbolo kamuolys skrieja net 80 km/h greičiu.

Brazilijos mieste Rio de Žaneire vykstančios parolimpinės žaidynės tęsis iki rugsėjo 18 dienos, Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.