• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Jaunimas pradeda pasirodymą Europos žaidynėse Italijoje

Jaunimas pradeda pasirodymą Europos žaidynėse Italijoje

2017-10-11
Jaunimas pradeda pasirodymą Europos žaidynėse Italijoje

Jaunieji Lietuvos sportininkai ketvirtadienį pradės savo pasirodymą Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse, vykstančiose Italijos mieste Genujoje. Čia perspektyvūs atletai iš viso Senojo žemyno dalinsis apdovanojimus aštuoniose sporto šakose: lengvojoje atletikoje, bočioje, futbole, aklųjų riedulyje (golbole), dziudo imtynėse, plaukime, stalo tenise ir buriavime. Mūsų šaliai žaidynėse Italijoje atstovauja devyni sportininkai: penki lengvaatlečiai ir keturi plaukikai.

Jaunieji Lietuvos lengvaatlečiai Povilas Krapikas, Petras Krapikas, Martynas Janulčikas, Robertas Protasevičius ir Eivydė Vainauskaitė dalyvaus amžiaus grupės nuo 14 iki 19 metų varžybose. Tuo metu jaunieji mūsų šalies plaukikai Paulius Ašmontas, Miglė Stoškutė, Martynas Gapšys ir Saulius Šatinskas grumsis amžiaus grupės nuo 12 iki 18 metų važybose.

„Iš sportininkų visada laukiame aukščiausių rezultatų. Ne išimtis ir šios Europos žaidynės, kuriose iš kiekvieno laukiame geriausių asmeninių pasiekimų. Tačiau tokio amžiaus sportininkams yra ne mažiau svarbu apsiprasti tokio lygio varžybose: siekti geriausio rezultato konkuruojant su stipriais varžovais, tuo pačiu mokantis susidoroti su startiniu jauduliu. Juk šie jaunieji sportininkai – mūsų neįgaliųjų sporto ateitis, o galbūt ir būsimi Lietuvos parolimpinės rinktinės nariai“, – apie tikslus Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse sakė LPOK generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Antradienį mūsų šalies delegacija dalyvavo žaidynių atidarymo ceremonijoje, o jau trečiadienį startuos varžybose. Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse iš viso dalyvauja 600 sportininkų iš 26 valstybių. Jaunieji Senojo žemyno sportininkai žaidynėse Genujoje varžysis iki spalio 15 d.

 

Lietuvos rinktinė 2017 m. Europos neįgalaus jaunimo žaidynėse Genujoje:

Povilas Krapikas (lengvoji atletika)

Petras Krapikas (lengvoji atletika)

Martynas Janulčikas (lengvoji atletika)

Robertas Protasevičius (lengvoji atletika)

Eivydė Vainauskaitė (lengvoji atletika)

Paulius Ašmontas (plaukimas)

Miglė Stoškutė (plaukimas)

Martynas Gapšys (plaukimas)

Saulius Šatinskas (plaukimas)