• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Irkluotojas A. Navickas parolimpinėse žaidynėse du kartus pagerino asmeninį rekordą

Irkluotojas A. Navickas parolimpinėse žaidynėse du kartus pagerino asmeninį rekordą

2016-09-11
Irkluotojas A. Navickas parolimpinėse žaidynėse du kartus pagerino asmeninį rekordą

26-erių metų irkluotojas Augustas Navickas baigė savo tris dienas trukusias varžybas Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Plaukdamas B finale lietuvis antrą kartą šių žaidynių metu pagerino asmeninį rekordą – 1000 metrų vienviete valtimi nuplaukė per 5.10’21 min (pirmą dieną rezultatas buvo 5.10‘24 min.).

B finale klaipėdietis sportininkas aplenkė Vokietijos ir Kenijos varžovus bei užėmė 10 vietą.

Sekmadienio ankstų rytą Rio de Žaneire A. Navickas varžėsi su Nyderlandų, Vokietijos, Korėjos, Italijos ir Kenijos akademinio irklavimo vienviečių valčių irkluotojais. Didžiąją dalį plaukimo A. Navickas buvo penktas iš šešių B finalo dalyvių, bet paskutinius 250 metrų yrėsi greičiausiai iš visų ir išsiveržė į 4 vietą.

“Į šį finalą sudėtas visas dvejų metų pasiruošimas. Jau nebebuvo kam taupyti jėgų ir atidaviau jas visas. Smagu, kad finišo 250 metrų buvau greičiausias. Po ketverių metų būsiu dar greitesnis!”, – po finalo sakė vienas iš jauniausių parolimpinių žaidynių irkluotojų A. Navickas.

Akademinis irklavimas – nauja parolimpinė sporto šaka Lietuvoje. Italijoje specialiai gaminta A. Navicko valtis į Rio de Žaneirą buvo atplukdyta prieš porą mėnesių, kartu su Lietuvos olimpiečių laivais, tad visą vasarą parolimpietis treniravosi su senesnio modelio valtimi.

“Rezultatu labai džiaugiuosi. Anksčiau visi čia esantys mane aplenkdavo, o dabar džiaugiuosi, kad savo grupėje aplenkiau du stiprius irkluotojus”, – po finišo sakė klaipėdietis A. Navickas.