• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Irkluotojas A. Navickas parolimpiadoje atplaukė ketvirtas ir tęs kovą rugsėjo 10 d.

Irkluotojas A. Navickas parolimpiadoje atplaukė ketvirtas ir tęs kovą rugsėjo 10 d.

2016-09-09
Irkluotojas A. Navickas parolimpiadoje atplaukė ketvirtas ir tęs kovą rugsėjo 10 d.

Irkluotojas Augustas Navickas Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse 2 sekundėmis pagerino asmeninį rekordą ir su rezultatu 5.10‘24 min. pirmajame 1000 metrų plaukime užėmė 4 vietą bei vėl plauks rugsėjo 10 dieną.

“Rezultatu labai džiaugiuosi. Didelių lūkesčių nebuvo. Anksčiau visi čia esantys mane aplenkdavo, o dabar džiaugiuosi, kad užėmiau ketvirtą vietą, savo grupėje aplenkiau du stiprius irkluotojus”, – iškart po starto sakė jauniausias iš šešių rungties dalyvių – 26 metų irkluotojas Augustas Navickas.

Akademinio irklavimo vienviečių valčių pirmajame ir antrajame plaukime dalyvavo po 6 irkluotojus, pirmąsias vietas užėmę sportininkai pateko į finalą. Kiti penki, tarp jų ir A.Navickas, dalyvaus paguodos plaukime, iš kurio po du sportininkus išeis į A finalą (iš viso susidarys šeši sportininkai), o kiti – į B finalą. Rugsėjo 10 dieną vyks du plaukimai po 5 sportininkus. Augustas Navickas plauks maždaug 15.10 val. Lietuvos laiku su varžovais iš Didžiosios Britanijos, JAV, Nyderlandų ir Vokietijos.

Rugsėjo 9 dieną virš Lagoa ežero dulkė lietus. Pasak Augusto Navicko, tai netgi padėjo. „Per treniruotes Rio de Žaneire visada tekto irkluoti prieš vėją arba pučiant stipriam šoniniam vėjui, o varžybų dieną pirmą kartą pūtė lengvas palankus vėjas, tik distancijos viduryje pūstelėjo šoninis vėjas“, – pojūčiais dalinosi pirmą kartą parolimpinėse žaidynėse dalyvaujantis A. Navickas.

Vakar dalyvavęs disko metimo varžybose, rugsėjo 9-osios rytą kaunietis Kęstutis Skučas 100 metrų vežimėlių lenktynėse atvažiavo septintas, jo rezultatas – 21.03 sek. (pirmos vietos laimėtojo – 17.20 sek.).

Rugsėjo 9 dieną 23.45 val. Lietuvos laiku lengvaatletis Jonas Spudis 23.45 val. „Maracana“ stadione mes ietį. „Laukiu starto, viskas gerai. Viskas kaip ir kitose varžybose, didelio spaudimo ar jaudulio prieš startą nejaučiu. Gal dar nesuprantu, kur papuoliau“, – starto išvakarėse šypsojosi J. Spudis.

Rio de Žaneiro parolimpinės žaidynės vyks rugsėjo 7-18 dienomis. Lietuvai jose atstovauja 13 sportininkų.