• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Ernestas Česonis debiutiniame Europos čempionate – devintas

Ernestas Česonis debiutiniame Europos čempionate – devintas

2018-07-23
Ernestas Česonis debiutiniame Europos čempionate – devintas
E. Česonis ir M. Bilius

Lietuvos paratriatlonininkas Ernestas Česonis Estijos mieste Tartu vykusiame Europos čempionate užėmė devintą vietą. Debiutinėse Senojo žemyno pirmenybėse Lietuvos atstovas pagerino asmeninį rekordą – 850 metrų plaukte, 20 kilometrų dviračiu ir 5 kilometrus bėgte įveikė per 1 valandą 8 minutes 13 sekundžių.

E. Česonis neslėpė, kad rezultatas galėjo būti dar geresnis, nes psichologiškai išbalansavo penkiomis minutėmis pavėlintas startas. Be to, teisėjai plaukimo startą paskelbė vos atletams sušokus į vandenį, kai lietuvis į trasą buvo atsisukęs nugara.

„Viskas įvyko labai greitai, net nespėjau pasiruošti. Ką jau kalbėti apie kitą varžovą, kuris dar net nebuvo vandenyje. Tai išbalansavo. Turėjau „maltis“ mėsmalėje, iš streso irtis varganais grybšniais, kas man labai nepatinka“, – apie nesklandumus varžybų pradžioje pasakojo E. Česonis.

Plaukikai turėjo įveikti 100 metrų daugiau nei įprasta, nes plaukė pasroviui. Sudėtingesnė nei įprastai buvo ir dviračių trasa. Tačiau tai nesutrukdė E. Česoniui pagerinti asmeninį rekordą.

„Trasa buvo ypatingai sudėtinga dėl kampuotų posūkių, nelygaus ir duobėto kelio. Nepaisant to, kiekvienama rate stengiausi ir greitėti, ir nenukristi. Įgijau patirties, nes tokiu greičiu tokiais posūkiais dar neteko važinėti“, – sakė E. Česonis.

Pasak paratriatlonininko, bėgime sunkiausia buvo ištverti karštos saulės spindulius ir ore tvyrojusią drėgmę, tačiau viską atpirko finišo tiesiojoje švieslentėje pamatyti rekordiniai karjeros skaičiai.

Europos čempionu PTS5 klasėje tapo vokietis Martinas Schulzas (00:59:33), sidabras atiteko ispanui Jairo Ruizui Lopezui (01:00:06), o bronza pasipuošė prancūzas Yannickas Bourseauxas (01:01:55).