• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Asmeninis Tarptautinio parolimpinio komiteto prezidento dėmesys Lietuvai

Asmeninis Tarptautinio parolimpinio komiteto prezidento dėmesys Lietuvai

2017-06-02
Asmeninis Tarptautinio parolimpinio komiteto prezidento dėmesys Lietuvai
Tarptautinio parolimpinio komiteto prezidentas seras Philipas Cravenas parodė asmeninį dėmesį Lietuvai ir pirmą kartą istorijoje atsiuntė specialų video sveikinimą, skirtą šiandien Trakuose prasidedančio Tarptautinio Trakų golbolo turnyro dalyviams ir neseniai išrinktam Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentui Mindaugui Biliui.
Parolimpiniame judėjime golbolas (aklųjų riedulys) išsiskiria tuo, kad tai vienintelė sporto šaka, kuri nebuvo adaptuota iš sveikųjų sporto, o sukurta specialiai regėjimo negalią turintiems žmonėms. 2016 metų rugsėjį Lietuvos vyrų golbolo rinktinė tapo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių čempione.
„Sveikinu visus golbolo sirgalius ir golbolo žaidėjus Tarptautiniame Trakų golbolo turnyre! <…> Žinau, kad jo atsiradimą paskatino Lietuvos golbolo vyrų pernai pasiekta didžioji pergalė Rio. Taip pat žinau, kad iniciatyvos organizuoti šį turnyrą ėmėsi Lietuvos golbolo teisėjai ir labai noriu pagirti juos už tuos veiksmus, kurių jie ėmėsi. <…> Aš taip pat, kaip ir jūs, tikiuosi, kad šis turnyras taps tradiciniu“, – sako IPC (International Paralympic Committee – Tarptautinio parolimpinio komiteto) prezidentas seras P.Cravenas.
Lietuvių pergalės įkvėptame naujame Tarptautiniame Trakų golbolo turnyre dalyvauja 11 komandų net iš 4 žemynų. Vyrų grupėje varžosi 6 komandos: Australija, Japonija, SK Napaja (Suomija), Švedija, JAV ir Lietuva – pastarosios yra Rio parolimpiados finalininkės. Moterų grupėje rungiasi 5 komandos: Ispanija, Izraelis, JAV ir dvi Japonijos komandos. Beje, Tokijo parolimpiadai besiruošianti Japonija į Lietuvą atvyko net su 22 žmonių delegacija.
„Jūs praktikuojate puikią sporto šaką – golbolą. Mes labai džiaugiamės, kad golbolas yra parolimpinių žaidynių dalis. Linkiu jums puikaus sporto renginio senojoje Lietuvos sostinėje – Trakuose“, – Lietuvai skirtame sveikinime sako seras P.Craven.
IPC prezidentas taip pat pasveikino šį pavasarį išrinktą naują Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentą Mindaugą Bilių, kuris Rio de Žaneiro parolimpiadoje taip pat iškovojo aukso (rutulio stūmime, F37 klasėje) ir sidabro (disko metime) medalius ir dedikavo juos Lietuvai bei neįgaliųjų sporto sistemos mūsų šalyje gerinimui.
Tarptautinis Trakų golbolo turnyras, kurį organizuoja Lietuvos parolimpinis komitetas ir Lietuvos golbolo teisėjų asociacija, prisideda Trakų rajono savivaldybė ir remia ilgametė golbolo rėmėja kredito unija „Saulėgrąža“, vyksta birželio 2-4 dienomis Trakų irklavimo bazėje (Karaimų g. 73).
IPC prezidento video sveikinimas Lietuvai: