• Pradinis   >
  • Naujienos   >
  • Alytuje – šansas mesti iššūkį Rio de Žaneiro parolimpiados čempionams

Alytuje – šansas mesti iššūkį Rio de Žaneiro parolimpiados čempionams

2017-06-01
Alytuje – šansas mesti iššūkį Rio de Žaneiro parolimpiados čempionams
nuotrauka Rimanto Navicko/RGB pictures

Šeštadienį Alytuje suliepsnos Olimpinės dienos deglas, pakviesiantis į laisvalaikio ir sporto miestelį išbandyti net 40 sporto šakų. Kiekvienas panorėjęs galės išmėginti jėgas golbolo, tinklinio sėdint, krepšinio ir smiginio vežimėliuose, bočios ir aklųjų stalo tenisu vadinamo šoudauno varžybose. Iššūkį pasirengę priimti Rio de Žaneiro parolimpiniai čempionai Mindaugas Bilius ir Genrikas Pavliukanecas, kitos Lietuvos neįgaliųjų sporto žvaigždės.

„Dauguma lietuvių yra sportiški ir norės išbandyti save. Neabejoju, kad renginyje dalyvaus daug žmonių. Matėme, koks didelis buvo susidomėjimas, kai grįžome iš Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių. Tikiu, kad žmonėms bus įdomu iš arčiau pažinti neįgaliųjų sportą: pajusti, ką reiškia varžytis nematant ar pataikyti į krepšį sėdint vežimėlyje“, – sakė M. Bilius.

Pačiam Rio parolimpiados čempionui labiausiai knieti pažaisti tinklinį sėdint ir šoudauną.

„Tinklinį žaidžiu ir stovėdamas, bet žaidimas sėdint yra specifinis. Labai įdomu, kaip seksis prie šoudauno stalo. Net nežinau, kas bus įdomiau. Vis tik gal tinklinis sėdint, nes tai – komandinis sportas. Esu individualios sporto šakos atstovas, jau daug metų treniruojuosi ir varžausi vienas, todėl kartais pasiilgstu tos komandinės dvasios, bendravimo su ekipos draugais. Be to, pralaimėjus galima suversti kaltę kitam“, – juokėsi M. Bilius.

Rezultatyviausias Rio de Žaneiro golbolo turnyro žaidėjas G. Pavliukanecas ketina Alytuje pasidalinti patirtimi ir visiems susidomėjusiems atskleisti golbolo paslaptis.

„Tiems, kurie nėra žaidę golbolo ir mėgsta ekstremalias situacijas, bus tikrai labai įdomu išbandyti save. Žmogus, atsidūręs tamsoje, turi susiorientuoti ir nepasiklysti. Nesi tikras, kur esi ir ką darai. Taigi, tai tikrai bus neeilinis iššūkis“, – intrigavo buvęs Lietuvos golbolo rinktinės lyderis G. Pavliukanecas, po auksinio triumfo Rio de Žaneire baigęs karjerą.

„Profesionalus golbolininkas turi pasižymėti ištverme ir neblogais fiziniais duomenimis. Ūgis, greitis, vikrumas ir orientavimasis aplinkoje – svarbūs faktoriai, bet kaip ir kiekviename sporte, svarbiausias privalumas yra sveikas protas. Svarbu nepamesti galvos“, – šypsojosi G. Pavliukanecas, paraginęs nepabijoti paimti golbolo kamuolį į rankas Alytuje.

Bene egzotiškiausiai skamba aklųjų stalo teniso – šoudauno – pavadinimas. Lietuvoje ši sporto šaka pirmuosius žingsnius žengė 2003-iaisiais. Vienas šoudauno pradininkų šalyje – Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

„Kalbant paprastai, šoudaunas yra aklųjų stalo tenisas. Kaip ir golbolas, šoudaunas yra žaidžiamas su nepermatomais akiniais. Tik barškantis kamuoliukas yra mušamas ne per tinkelį, o po tinkleliu, kuris yra pakeltas virš stalo. Kamuoliukas rieda, o žaidėjo tikslas – jį įmušti besiginančiam varžovui į kišenę“, – sporto šakos niuansus pasakojo P. Kalvelis.

34-erių šiaulietis yra penkiskart Lietuvos čempionas. P. Kalveliui priklauso ir geriausias lietuvių pasiekimas tarp vyrų Europos čempionatuose – aštunta vieta.

„Žaisti šoudauną gali visi. Kaip krepšinį ir futbolą. Tai nėra sporto šaka, kuriai reikia kažkokių ypatingų savybių. Ne. Tiesiog ateini ir žaidi. Šoudaunas – labai įtraukianti ir smagi sporto šaka. Ateikite, išbandykite ir įsitikinkite patys“, – atvykti į Olimpinę dieną kvietė P. Kalvelis.

Olimpinės dienos dalyviai turės galimybę sukryžiuoti raketes su tituluočiausiu šalies žaidėju P. Kalveliu, dabartiniu Lietuvos čempionu Mindaugu Dvylaičiu, geriausių pasaulio žaidėjų reitinge užimančiu aukštą devintą poziciją. Kiekvieno, panorėjusio išmėginti jėgas prie šoudauno stalo, iššūkį priims ir geriausia šalies žaidėja Oksana Dobrovolskaja.

„Tikėtina, kad anksčiau ar vėliau ši sporto šaka taps parolimpine, nes susidomėjimas ja kiekvienais metais vis labiau didėja“, – šoudauno ateitimi neabejojo P. Kalvelis.

Sporto entuziastai šeštadienį galės pasitikrinti rankos taiklumą žaisdami smiginį ir krepšinį vežimėliuose, susipažinti su bočia, kuri dar 1984 m. įtraukta į parolimpiados programą.

Alytuje sporto entuziastai turės galimybę pabendrauti su olimpinio sporto žvaigždėmis: maratonininkėmis Diana Lobačevske ir Vaida Žūsinaite, dviratininke Simona Krupeckaite, irkluotoju Sauliumi Ritteriu, plaukiku Danu Rapšiu, kitais šalies sporto vėliavnešiais.