Garbės ženklas

Lietuvos parolimpinio komiteto Garbės ženklas yra Lietuvos parolimpinio komiteto proginis apdovanojimas. Garbės ženklas yra skiriamas pagerbti asmenis, nusipelniusius Lietuvos parolimpiniam sąjūdžiui. Sprendimą apdovanoti garbės ženklu priima LPOK Vykdomasis komitetas. Garbės ženklą įteikia LPOK Prezidentas arba jo įgaliotas asmuo. Garbės ženklo tvarkytojas yra LPOK generalinis sekretorius, kuris tikrina ar pristatymai apdovanoti atitinka šiuos nuostatus, tvarko apdovanotųjų sąrašą, rengia ir teikia dokumentus dėl apdovanojimo LPOK Vykdomajam komitetui arba LPOK Prezidentui.

Medalis už nuopelnus

Lietuvos parolimpinio komiteto „Medalis už nuopelnus“ yra Lietuvos parolimpinio komiteto proginis apdovanojimas. „Medalis už nuopelnus“ yra skiriamas pagerbti asmenis, nusipelniusius Lietuvos parolimpiniam sąjūdžiui. Sprendimą apdovanoti „Medaliu už nuopelnus“ priima LPOK Prezidentas arba LPOK Vykdomasis komitetas. „Medalį už nuopelnus“ įteikia LPOK Prezidentas arba jo įgaliotas asmuo. „Medalio už nuopelnus“ tvarkytojas yra LPOK generalinis sekretorius, kuris tikrina ar pristatymai apdovanoti atitinka šiuos nuostatus, tvarko apdovanotųjų sąrašą, rengia ir teikia dokumentus dėl apdovanojimo LPOK Prezidentui.

Apdovanojimai

2016

Sergejus Sokolovas

Garbės ženklas Nr. 19, už nuopelnus sportui

Petras Čyžius

Garbės ženklas Nr. 18, už nuopelnus sportui

Jonas Auga

Medalis už nuopelnus 60-mečio proga

Algirdas Tatulis

Medalis už nuopelnus 65-mečio proga

Algina Marija Vilčinskienė

Medalis už nuopelnus 80-mečio proga

Lietuvos Respublikos Prezidentė J. E. Dalia Grybauskaitė

Medalis už nuolatinį rūpestį ir dėmesį neįgaliųjų sportui

2015

Justinas Jasukaitis

„Trasalis“ Trakai Resort & Spa direktorius. Už Lietuvos parolimpinio komiteto rėmimą.

AB „Citadele“ bankas

Už Lietuvos parolimpinio komiteto palaikimą ir bendradarbiavimą.

Bronislavas Volbikas

Žmonių su fizine negalia sporto klubo „Entuziastas“ ilgametis pirmininkas. Apdovanojimas 60-mečio proga.

Juozas Abramavičius

Ilgametis Marijampolės miesto ir rajono žmonių su negalia sporto klubo „Šešupė“ pirmininkas. Medalis 60-mečio proga.

„Bičiulystė“ savaitraštis

Už neįgaliųjų sporto sklaidą

Juras Požėla

Už Lietuvos parolimpinio komiteto palaikimą ir pagalbą

Sigita Markevičienė

Daugartinė parolimpinių žaidynių, pasaulio, Europos čempionė ir prizininkė

Vytautas Girnius

Buvęs Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas ir parolimpinis čempionas

Jonas Mačiukevičius

Pirmasis Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas

Irena Burim

Ilgametė Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos generalinė sekretorė

Sergejus Sokolovas

Ilgametis parolimpietės, lengvaatlelės Sigitos Markevičienės lyderis - treneris.

Artūras Poviliūnas

Buvusiam Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentui už ilgametį bendradarbiavimą.

Vidas Stankevičius

Ilgamečio kūno kultūros ir sporto departamento darbuotojas, atsakingas už neįgaliųjų sportą.

Bronius Čekanauskas

LTOK leidžiamo žurnalo "Olimpinė panorama" redaktorius

Daina Gudzinevičiūtė

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė. Lietuvos sportininkė, olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė. LTOK prezidentė, 2001m. gavusi Gedimino antrojo laipsnio ordiną. Nuo 1986m. Lietuvos stendinio šaudymo rinktinės narė.Pasiekė ir pagerino 9 Lietuvos rekordus. 1988-1989m. TSRS rinktinės narė. 1988m. laimėjo Europos čempionato aukso medalius asmeninėse ir komandinėse varžybose, TSRS taurę. Šaudymo į skriejančius taikinius rungtis moterims į olimpines žaidynes įtraukta nuo 2000m. Sidnėjaus olimpiados. Daina Gudzinevičiūtė šių žaidynių kvalifikacinėse varžybose pataikė į 71 iš 75 taikinių ir 22 iš 25 finale. Iš viso surinkusi 93 taškus, ji užėmė pirmąją vietą, o šis jos rezultatas tapo olimpiniu rekordu.

Valdas Adamkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas. Pirmą kartą Prezidentu išrinktas 1998 m. Antrą karta Prezidentu išrinktas 2004 m. ir vadovavo iki pat 2009 m. Gavęs visą eilę apdovanojimų: 1988m. suteiktas Tarptautinis gamtosauginis apdovanojimas,už išskirtinius nuopelnus tarptautinėje arenoje, jis apdovanotas JAV aplinkos apsaugos agentūros Aukso medaliu bei JAV Prezidento apdovanojimu už pasižymėjimą tarnyboje. 2003 m. skirtas UNESCO geros valios ambasadoriaus žinių visuomenei titulas. 2007 m. prestižiniuose "European Voice" rinkimuose buvo suteiktas "Metų europiečio" titulas ir paskirtas Azerbaidženo tarptautinis "Iljaso Efendijavo" fondo įvertinimas. Buvęs valstybės vadovas yra apdovanotas įvairių šalių aukščiausiais valstybiniais ordinais, taip pat įteiktas Tarptautinio olimpinio komiteto apdovanojimas už sporto ir olimpinio judėjimo plėtojimą. 2008 m. pelnė Lietuvos olimpinės akademijos akademiko vardą, apdovanotas Lietuvos Skautų sąjungos Geležinio vilko bei Lietuvos Šaulių sąjungos Žvaigždės ordinais, 2009 m. už konstitucinių vertybių puoselėjimą įteikta Konstitucinė taurė. Nuo 2010 m. Valdas Adamkus yra VDU tarybos pirmininkas.

Malda Baumgartė

Ilgametė Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos ir Lietuvos parolimpinio komiteto lengvosios atletikos ir tinklinio sėdint rinktinės narė,  dviejų (Barselonos 1992, Atlantos 1996 metų) parolimpinių žaidynių čempionė bei prizininkė. Daugkartinė pasaulio ir Europos lengvosios atletikos čempionatų nugalėtoja ir prizininkė.

2014

Jonas Burakovas

Nuo 1969 m. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių lengvaatlečių treneris

Svajonė Merilienė

Vilniaus miesto invalidų sporto klubo „Vilnis“ pirmininkė

Irena Sadauskienė

Kauno krašto invalidų sporto klubo „Santaka“ pirmininkė

Raimundas Šimkus

Vilniaus miesto aklųjų ir silpnaregių sporto klubo „Šaltinis“ pirmininkas

Stanislovas Inta

Vilniaus miesto aklūjų ir silpnaregių moksleivių ir jaunimo sporto klubo „Šarūnas“ pirmininkas

Gintaras Zavadckis

Turėdamas sporto organizatoriaus specialybę, nuo 2005 metų yra Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos viceprezidentas. Taip pat buvo Lietuvos parolimpinės rinktinės misijos vadovu Pekino bei Londono parolimpinėse žaidynėse.

Anatolijus Čupkovas

Nuo 2008 m. Anatolijus Čupkovas yra Lietuvos parolimpinio komiteto viceprezidentas ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas.

2013

Algimantas Astrauskas

rėmėjas, UAB „Pirmas žingsnis“ vadovas

Vytautas Varnas

remėjas, UAB „Maistas sportui“ vadovas

Rolandas Repšys

remėjas, UAB „Lumo“ valdybos narys

Aleksandras Karpickis

remėjas, UAB „Globus Trade LT“ vadovas

Valdas Tutkus

remėjas, UAB „Hoptrans Projects“ vadovas

Artūras Ladinski

remėjas, UAB „Tegra State“ vadovas

Seras Filipas Kravenas

Nuo 2001m. seras Filipas Kravenas yra Tarptautinio parolimpinio komiteto (IPC) prezidentas. Lankėsi Lietuvoje, Parolimpinio komiteto renginiuose, aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos parolimpiniu komitetu.

Lina Rakauskaitė

Viena iš entuziasčių įkūrusių 1985 m. neįgaliųjų respublikinį sporto ir sveikatingumo klubą „Draugystė“. Išėjusi iš aktyvios sportinės veiklos savo patirtimi iki šiol dalinasi su kitais neįgaliaisiais.

Rimantas Venckutonis

1992 - 2008 metais ėjo Lietuvos aklųjų sporto federacijos generalinio sekretoriaus pareigas, buvo ilgametis Lietuvos aklųjų sporto federacijos Vykdomojo komiteto narys, ženkliai prisidėjo prie aklųjų sporto plėtojimo Lietuvoje (dirba šioje srityje nuo 1977 m.), yra ilgametis golblo teisėjas, įkūręs Lietuvos golbolo teisėjų asociaciją, kuri rūpinasi šios sporto šakos teisėjų kvalifikacijos kėlimu.

Raimundas Šimkus

1992 – 2008 metais ėjo Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidento pareigas, ženkliai prisidėjo prie aklųjų sproto plėtojimo Lietuvoje, yra ilgametis Lietuvos aklųjų sporto federacijos Vykdomojo komiteto narys bei Lietuvos parolimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narys. Jo iniciatyva buvo įkurtas Vilniaus miesto aklųjų ir silpnaregių sporto klubas „Šaltinis“, kuriam Raimundas Šimkus vadovauja nuo pat jo įkūrimo 1993 metais.

2012

Sigita Markevičienė

Ilgametė Lietuvos aklųjų sporto federacijos lengvosios atletikos rinktinės narė, Barselonos Parolimpinių žaidynių 800, 1500, 3000 m bėgimo distancijų sidabro medalių laimėtoja, 400 m bronzos medalio laimėtoja, Atlantos Parolimpinių žaidynių 800 ir 1500 m bėgimų bronzos medalių laimėtoja (1500 m bėgimo pasaulio rekordininkė (1996 m.), Sidnėjaus Parolimpinių žaidynių 400 m bėgimo 4 vietos laimėtoja, 5000 m bėgimo 6 vietos laimėtoja (pasiekė pasaulio rekordą). S. Markevičienė  - daugkartinė Europos ir pasaulio, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos atskirų rungčių čempionė ir prizininkė,  apdovanota Kūno kultūros ir sporto departamento  medaliais "Uż aukštus sporto pasiekimus", Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III-iojo laipsnio ordinu, 2007 m. Lie­tu­vos Tautinis O­lim­pi­nis ko­mi­te­tas apdovanojo S. Markevičienę Kil­naus žai­di­mo Gar­bės dip­lo­mu.

Vytautas Kvietkauskas

Žurnalistas, sporto visuomenininkas. Lietuvos sporto tarybos narys (1990-2005 m. ir nuo 2009 m.), Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas (1991-2005 m. ir nuo 2009 m.), Europos parolimpinio komitetoto Vykdomojo komiteto narys (2000-2002 m. ir 2009 – 2014 m.), LTOK (nuo 2009 m.), Lietuvos neįgaliųjų reikalų tarybos (nuo 2009 m.) narys. Parolimpinio sporto rėmimo fondo įkūrėjas ir direktorius (nuo 2010 m.). Apdovanotas LTOK Olimpinė žvaigžde (2002 m.), KKSD medaliu Už nuopelnus Lietuvos sportui (2004 m.) ir Sporto garbės kryžiumi (2012 m.).

2011

Algirdas Tatulis

Sportininkas, kuris keturis kartus atstovavo Lietuvą parolimpinėse žaidynėse: 1996 m. - disko metimo rungtyje - 4 vieta (Atlanta, JAV), 2000 m. - disko metimo rungtyje - 5 vieta (Sidnėjus, Australija), 2004 m. - disko metimo rungtyje - 3 vieta (Atėnai, Graikija), 2008 m. - disko metimo rungtyje - 12 vieta (Pekinas, Kinija). Algirdas Tatulis taip pat yra daugkartinis Europos ir pasaulio čempionatų prizininkas lengvosios atletikos šakoje, Alytaus neįgaliųjų sportinio sveikatingumo klubo "Viltis" pirmininkas.

Artūras Poviliūnas

Ilgametis Lietuvos tautinio olimpinio komteto prezidentas (išrinktas 1988, 1992, 1996, 2000, 2004, 2008 metais), glaudžiai bendradarbiavo su Lietuvos parolimpiniu komitetu.

2010

Aldona Grigaliūnienė

Ilgametė Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos ir Lietuvos parolimpinio komiteto lengvosios atletikos rinktinės narė,  trijų (Atlantos 1996, Atėnų 2004 bei Pekino 2008 metų) parolimpinių žaidynių čempionė bei prizininkė. Sportinę karjerą sportininkė pabaigė Pekino parolimpinėse žaidynėse, pasiekusi naują pasaulio rekordą rutulio stūmimo rungtyje. Pirmoji sportininkė Lietuvos komandai Lietuvos nepriklausomybės laikais iškovojusi aukso medalį Atlantos parolimpinėse žaidynėse. Daugkartinė pasaulio ir Europos lengvosios atletikos čempionatų nugalėtoja ir prizininkė.

Aleksas Jasiūnas

Ilgametis Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas. Prieš 20 metų buvo vienas iš Lietuvos parolimpinio komiteto steigėjų. Nuo 1991 iki 2011 m. buvo Lietuvos parolimpinio komiteto viceprezidentas ir  Lietuvos parolimpinio komiteto Vykdomojo komiteto narys. Jis yra penkių Deaflympics žaidynių delegacijos vadovas. A.Jasiūnas apdovanotas Lietuvos Respublikos ordinu - Karininko kryžiumi „Už nuopelnus Lietuvai“, Kūno kultūros ir sporto departamento aukso medaliu už nuopelnus sportui.

2009

Jonas Burakovas

Sporto meistras nuo 1974 m. ir Lietuvos nusipelnęs treneris nuo 1988 m. Nuo 1969 m. daug jėgų, energijos ir kantrybės atidavė pajėgiausių Lietuvos aklųjų ir silpnaregių lengvaatlečių sportininkų ruošimui: 1978 - 1988 m. ruošė Vytautą Girnių, 1985 - 1993 m. - Kęstutį Bartkėną, 1994 - 2000 m. - Rolandą Urboną.

Vytautas Girnius

Ilgametis Lietuvos aklųjų sporto federacijos lengvosios atletikos rinktinės narys, Seulo parolimpinių žaidynių ieties metimo ir penkiakovės čempionas bei Barselonos parolimpinių žaidynių penkiakovės sidabro medalininkas, daugkartinis Europos ir pasaulio lengvosios atletikos atskirų rungčių čempionas ir prizininkas. Vytautas Girnius taip pat vadovauja jo iniciatyva 1992 m. įkurtam Kauno aklųjų sporto klubui "Sveikata", daugelį metų yra Lietuvos aklųjų sporto federacijos Vykdomojo komiteto narys, 2005 - 2009 m. - Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas.